بوتکمپ پرورش نوآور اجتماعی برگزار می شود
  • 275 بازدید
26 مرداد

بوتکمپ پرورش نوآور اجتماعی از روز  26 مرداد 1401 ، روزهای چهارشنبه از ساعت 3 تا 6 به صورت آنلاین از رسانا تی وی در دانشگاه شهیدبهشتی برگزار می شود.

بوتکمپ، دوره های فشرده و سرسختی است که افراد دانش و مهارت های لازم برای ورود به بازار کار را به دست می آورند و معمولا در رشته های فنی مهندسی به ویژه کامپیوتر استفاده شده است.دانشگاه شهیدبهشتی در نظر دارد تا بوتکمپ هایی را در حوزه علوم انسانی و اجتماعی جهت مهارت افزایی و کمک به اشتغال آفرینی و کارآفرینی علاقه مندان به حوزه های علوم انسانی و اجتماعی برگزار نماید. لذا هدف بوتکمپ پرورش نوآور اجتماعی توانمندسازی کارآفرینان، دانشجویان، دانش آموختگان و علاقه مندان حوزه نوآوری اجتماعی جهت خلق ایده های نوآورانه و عمل در راستای مسئولیت اجتماعی است.

یکی دیگر از اهداف بوتکمپ کمک به سازمان های مردم نهاد جهت حل مسائل پیچیده سازمانی و مدیریتی آن‌هاست تا با نگاه کارآفرینانه مسائل خود را حل و به درآمدزایی نیز دست یابند. نوآوران اجتماعی به دنبال حل مسائل اجتماعی به شیوه پایدار و معنادار هستند. این دوره شامل 36 ساعت است که 18 ساعت آن توسط استادان و متخصصان آکادمیک حوزه نوآوری اجتماعی و 18 ساعت دیگر توسط افرادیست که خود موسسه اجتماعی را راه اندازی نموده اند. از جمله سرفصل های این بوتکمپ، نوآوری اجتماعی و کارآفرینی در عمل، کشف ایده ها و عملیاتی نمودن آن، مسائل اجتماعی کشور، اثرگذاری اجتماعی و ارزیابی آن، ارزش مشترک، طرح کسب و کار و تامین مالی و مدل های درآمدی  و بازاریابی کسب و کارهای اجتماعی است. همچنین شرکت کنندگان از 20 ساعت منتورینگ جهت بهبود فعالیت های تعریف شده بهره مند خواهند شد. در نهایت بازدید از یکی از مجموعه‌های نوآوری اجتماعی نیز برای شرکت کنندگان درنظر گرفته شده است. از مزایای حضور در بوتکمپ علاوه بر دانش افزایی، فرصت تعامل با اساتید و شبکه سازی با سایر شرکت کنندگان، فرصت حضور در رویدادهای استارت آپی، کارورزی و استخدام در سازمان ها و از طرفی کمک به پرورش منتورهای سازمانی در حوزه نوآوری اجتماعی و  دریافت گواهی پارک علم و فناوری است.

 به دانش آموختگان فعال در بوتکمپ نوآور اجتماعی گواهی مهارت آموزی و سایر دانش آموختگان گواهی حضور اعطا می گردد. همچنین شهریه برگزیده بوتکمپ عودت داده خواهد شد.

بوتکمپ نوآور اجتماعی به صورت آنلاین برگزار می‌شود اما حضور سه نفر از شرکت کنندگان با هماهنگی قبلی در استودیو امکان پذیر است. امیدواریم تا با کسب مهارت و توانمندی لازم برای حل درست مسائل اجتماعی، احساس ارزشمندی در شرکت کنندگان ایجاد و نقشی در کاهش مسائل اجتماعی داشته باشیم.

​​​​​​​

افزودن نظرات