آزمایشگاه داده‌کاوی


در این آزمایشگاه پژوهش‌های نوآورانه در مورد همه جنبه‌های کشف دانش و داده‌کاوی، از مبانی نظری گرفته تا مدل‌های جدید و الگوریتم‌های مربوط به مشکلات داده‌کاوی در علوم،  تجارت،  پزشکی و مهندسی انجام می‌گیرد. مأموریت‌های آزمایشگاه داده‌کاوی به‌شرح زیر است:
  1. انجام پژوهش­های پایه و توسعه در زمینه کشف دانش و داده­کاوی
  2. پیشبرد «علم» کشف دانش و داده‌کاوی، با حمایت از برنامه‌های آموزشی از طریق برگزاری دوره‌هایی در زمینه آمار و یادگیری ماشین
  3. مجهز کردن دانشجویان به دانش نظری و تجربه عملی در زمینه کشف دانش و داده­کاوی
  4. فراهم آوردن محیطی برای دانشجویان که موجب تبادل ایده­ها، همکاری با صنعت و همکاران دانشگاهی می­شود، تا آن­ها بتوانند به‌عنوان متخصص و پژوهشگر رشد کنند.
زمینه‌های پژوهش:
دادهکاوی، یادگیری ماشین، پردازش زبان طبیعی، تحلیل خودکار داده­های بزرگ، کشف دانش، تصویرسازی داده­های هوش­تجاری و کاربردهای داده‌کاوی.
دوره‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد:
داده‌کاوی، تصویری‌سازی و تحلیل اکتشافی داده‌ها، تحلیل رگرسیون، سری‌های زمانی و ... و دورهٔ کارشناسی‌ارشد داده‌کاوی، یادگیری عمیق، یادگیری ماشین، الگوریتم‌های علوم داده، ...
ما به‌دنبال دانشجویان علاقه‌مند، درخشان و سخت‌کوش در تمام سطوح (پسا دکتری، دکتری، کارشناسی‌ارشد و سال‌های آخر دورهٔ کارشناسی) هستیم. اگر شما علاقه‌مند به انجام پژوهش یا اجرای طرح در زمینه داده‌کاوی و یادگیری ماشین هستید، ما در انتظار شما هستیم.
اعضای آزمایشگاه: دکترمحمدرضا فقیهی حبیب­آبادی، دکترحسین حاجی‌ابوالحسن، دکترسکینه دهقان، دکترهادی فراهانی و دکتر سید علی کتانفروش.
​​​​​​​