عمره دانشجویی
کارشناس عمره دانشجویی
خانم امینی
تلفن: 29902662
      
 email: fa_sd_amini@yahoo.com
 
عمره دانشجويي

بر اساس سياست هاي به عمل آمده از سوي دفتر مقام معظم رهبري وبا همكاري اداره كل امور دانشجويان وزارت علوم به منظور اعزام دانشجويان علاقمند به سفر زيارتي حج عمره ستادي از سال 1376 در محل اداره كل امور فرهنگي و فوق برنامه دانشگاه تشكيل شد.

اطلاع رساني
به منظور آگاهي دانشجويان و دانشگاهيان محترم از چگونگي زمان برگزاري ثبت نام ، اطلاع رساني وسيعي در سطح پرديس مركزي ، دانشكده ها و ادارات تابعه به عمل مي آيد كه حداكثر مدت زمان ثبت نام 15 روز اعلام مي گردد.

مراسم قرعه كشي
با توجه به سهميه درنظر گرفته شده و كثرت دانشجويان متقاضي حج عمره اين ستاد مراسمي تحت عنوان " قرعه كشي از متقاضيان عمره را برگزار مي نمايد. در اين مراسم كه با حضور برخي از مسئولان محترم دانشگاهو دانشجويان برگزار مي شود. ابتدا قرعه كشي انجام و افراد قطعي مشخص و متعاقب آن افراد ذخيره جداگانه در فهرست متقاضيان ذخيره عمره دانشجويي ثبت مي گردد.

مدارك دريافتي از متقاضيان
گذشته از دريافت مدارك مورد نياز از دانشجويان انتخاب شده در مراسم قرعه كشي ( جهت صدور مجوز خروج از كشور ) از سال 83-82 طي بخشنامه اي از سوي وزارت علوم به كليه دانشگاههاي تهران و شهرستان ارسال گرديد ، هر يك از متقاضيان خود موظف به تهيه گذرنامه و تحويل آن به ستاد عمره مي باشد. در حقيقت كليه گذرنامه هاي داراي اعتبار توسط مسئولين مربوطه به ويژه مديراان هر يك از كاروان ها جهت تائيد نهايي ( با همكاري سازمان حج و زيارت ) به سفارت عربستان سعودي ارسال و پس از گذراندن مراحل قانوني در اختيار مديران كاروان قرار مي گيرد.

برگزاري مراسم ويژه زائرين مكه مكرمه ( جلسات توجيهي )
در هر دوره يك جلسه عمومي براي كليه زائرين در نظر گرفته مي شود كه در اين جلسه كليه مديران و روحانيون كاروان حضور خواهند يافت. سپس كليه زائران منتخب در قالب چند كاروان تقسيم و مدير و روحاني كاروان معرفي مي گردند. مديران هر يك از كاروانهاجلسات متعددي به منظور آشنايي زائران با مديران و روحانيون كاروانها و نيز آشنايي با اعمال عمره ، برگزار مي كنند . كلاسهاي آشنايي با سيره نبوي،مهدويت و فلسفه حج و .... من جمله كلاسهاي قبل از تشرف است .
 
زمان اعزام :
زائرين پس ازگذراندن جلسات توجيهي ، تعدادي كتب ويژه حج عمره جهت آماده سازي ذهني و روحي خود از مديران كاروان تحويل گرفته و در نهايت تاريخ و و روز و ساعت پرواز آنها حداكثر دو هفته قبل از عزيمت به اطلاع زائران مي رسد. در مجموع زائرين دو هفته كامل يعني هفته اول در شهر مدينه منوره و هفته دوم در مكه مكرمه جهت انجام اعمال حج مشرف مي شوند.