صفحه اصلی
کسب دیپلم افتخار جایزه بین‌المللی معماری گُلدِن ترِزینی سال 2022 توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی
  • 417 بازدید

 

«بنای آبی سروْگَرد» طراحی دو تن از اعضای هئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، دیپلم افتخار جایزه گلدن ترزینی را کسب کرد.

 «بنای آبی سروْگَرد» طراحی دکتر حسین پورمهدی قائم‌مقامی و دکتر آزاده خاکی‌قصر اعضای هیئت علمی گروه معماری دانشکده معماری و شهرسازی، دیپلم افتخار در بخش بهترین بناهای عمومی-خدماتی ساخته‌شده را در جایزه گلدن ترزینی کسب نمود.

شایان ذکر است جایزه بین‌المللی گلدن ترزینی به نام دومینیکو ترزینی، معمار مشهور سوییسی قرن هجدهم پایه گذاری شده‌است و سال 2022، پنجمین دوره این جایزه برگزار شد. جایزه گلدن ترزینی با بیانیه «معماری به مثابه هنر» به ارزیابی و ترویج پروژه‌های برتر طراحی و معماری معاصر در مقیاس جهانی می‌پردازد و هدف آن ایجاد یک جامعه جدید از متخصصان و هنرمندان است که حرفه معماری را با دانشگاه، جامعه و رسانه همراه می‌کنند. این جایزه هیات داوران مطرحی چون نورمن فاستر، سانتیاگو کالاتراوا، ماریو بوتا و دنیل لیبسکیند دارد.

بنای آبی سروگرد، یک بنای صنعتی-فرهنگی است که در کاریزبوم یزد بین شهر یزد و تفت واقع شده است و عملکرد این بنا تصفیه پَسابِ فاضلاب یزد برای آبیاری خانه-باغ‌ها در باغشهر کاریزبوم است.

این اثر پیش از این ، موفق به دریافت رتبه اول در بخش ساختمان‌های عمومی از «جایزه معماری 2A » و  مقام سوم در دومین دوره‌ «جایزه ملی آجر در معماری معاصر ایران» را کسب کرده بود.

 

 

افزودن نظرات