صفحه اصلی
کتاب کالبدشناسی مصور مغز منتشر شد
  • 4171 بازدید

کتاب کالبدشناسی مصور مغز نوشتۀ جاشوا گاوین، دبلیو. وید کاتمن؛ با مقدمۀ مجتبی زارعی، ترجمۀ محمدرضا وفائی، محمد حلاج‌نژاد، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با همکاری لیلا مظاهری تهرانی، زهرا عباسی، علیرضا رضائی و محمدرضا سلطان‌پور منتشر شد.
 این کتاب برای نخستین بار در سال 1402، در 218 صفحه در قطع رحلی و در انتشارات دانشگاه شهید بهشتی منتشر شده است و با قیمت 1.310.000 ریال عرضه می‌شود. 


هر فرد علاقه‌مند به کسب دانش دقیق از ساختارها و عملکردهای مغز انسان، بی‌شک به کتاب کالبدشناسی مصور مغز نیاز خواهد داشت، چراکه در این کتاب، با به‌کارگیری رنگ‌آمیزی و خودآزمایی، فرایند یادگیری و به‌خاطرسپاری تسهیل می‌شود. 
کالبدشناسی مصور مغز نخستین کتاب رنگ‌آمیزی مغز با محوریت علمی است که در ایران منتشر شده است. این کتاب ابزار یادگیری منحصربه‌فردی شامل 350 تصویر دقیق و واقعی از مغز و دستگاه عصبی انسان است که اجزای تشکیل‌دهنده و شیوۀ عملکرد همۀ آنها را تشریح می‌کند. رنگ‌آمیزی تصویرها در علم پیچیده‌ای چون کالبدشناسی مغز اهمیت ویژه دارد چراکه در سهولت به‌یادسپاری شکل‌ها و موقعیت‎های دستگاه عصبی تأثیرگذار است، علی‌الخصوص که با خوآزمایی نیز همراه ‌باشد. 
با این روشِ تعاملی و جذاب و آرامش‌بخش، تجربۀ متفاوتی از کسب و تقویت دانش نوروآناتومی، علوم‌ اعصاب و اختلالات عصبی به دست می‌آید و مفاهیم انتزاعی عینی‌تر دریافت می‌شود که راهی سرگرم‌کننده و تعاملی برای یادگیری و به‌خاطرسپاری موضوعی پیچیده اما جذاب است. 
دانشجوی پزشکی باشید یا مهندسی می‌باید مبانی علوم اعصاب را به‌خوبی بشناسید یا ضرورت آگاهی از این علم را در مسیر شغلی خود بدانید و ناگفته پیداست که در دستیابی به این مهم، کتاب کالبدشناسی مصور مغز کارآمد و مددرسان خواهد بود.

دانشجویان و علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید این کتاب به دفتر فروش مرکز نشر آثار علمی دانشگاه شهید بهشتی واقع در ساختمان فنّاوری اطلاعات (IT)، طبقۀ همکف مراجعه کنند یا از طریق وبگاه این مرکز برخط سفارش دهند.

افزودن نظرات