صفحه اصلی
برگزیدگان دانشگاه شهید بهشتی در جشنواره بین‌المللی فارابی معرفی شدند
  • 10393 بازدید

​​​​​​​

آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی، ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی، یکشنبه ۲۷ تیر ماه با معرفی و تقدیر از ۳۷ برگزیده داخلی و خارجی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر منوچهر صانعی دره‌بیدی، استاد بازنشسته گروه فلسفه دانشکده ادبیات و علوم انسانی؛ در حوزه فلسفه به‌عنوان مترجم برتر شناخته شد که با لوح تقدیر رئیس جمهور، لوح تقدیر آیسسکو، لوح تقدیر کمیسیون ملی یونسکو، یادمان جشنواره و همچنین جایزه نقدی تقدیر شد.

در بخش علوم سیاسی، روابط بین‌الملل و مطالعات منطقه‌ای دکتر احمد مهربان دانش‌آموخته دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی با رساله دکتری «تحلیل پدیده افراط‌گرایی مذهبی در خاورمیانه با تاکید بر مفهوم نوعصبیت، مطالعه موردی: گروه سلفی-تکفیری داعش» شایسته تقدیر بخش بزرگسال شد که با لوح تقدیر مشترک معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، لوح تقدیر آیسسکو، لوح تقدیر یونسکو، یادمان جشنواره و همچنین جایزه نقدی تقدیر شد.

در بخش حقوق، دکتر سیدشهاب‌الدین موسوی‌زاده مرکیه، دانش‌آموخته دانشکده حقوق؛ به‌عنوان برگزیده شایسته تقدیر بخش جوان برای رساله دکتری «زمینه فرهنگی قانون‌گرایی با تأکید بر مورد ایران» با لوح تقدیر مشترک معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، لوح تقدیر آیسسکو، لوح تقدیر یونسکو، یادمان جشنواره و همچنین جایزه نقدی تقدیر به عمل آمد.

در گروه مطالعات هنر و زیبایی‌شناسی، حسین نخعی دانش آموخته دانشکده معماری و شهرسازی نیز به‌عنوان برگزیده دوم بخش جوان در این حوزه برای کتاب «مسجد جامع ورامین؛ بازشناسی روند شکل‌گیری و سیر تحول» شناخته شد. از وی نیز با لوح تقدیر رئیس جمهور، لوح تقدیر آیسسکو، لوح تقدیر یونسکو، یادمان جشنواره و همچنین جایزه نقدی تقدیر به‌عمل آمد.

در این مراسم که به دلیل شیوع بیمای کرونا به صورت مجازی و با حضور تعداد محدودی از برگزیدگان داخلی با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، صاحبان ۱۹ اثر برگزیده یا شایسته تقدیر در بخش داخلی، هفت برگزیده در بخش بین الملل، همچنین ۱۱ شخصیت برگزیده در سایر بخش‌ها اعم از شخصیت پیشکسوت علوم انسانی و اسلامی، شخصیت پیشگام علوم انسانی و اسلامی، مترجم برتر، نظریه پرداز برجسته، انجمن علمی و نشریه علمی برگزیده با حضور مقامات علمی و کشوری معرفی و تقدیر شدند.

1 نظر