دانشگاه شهید بهشتی

نشست هم اندیشی برنامه ارتقا تاب آوری ملی و رقابت پذیری بین المللی معدن

تاریخ انتشار: 1399/05/14 12:19 ب.ظ

نشست هم اندیشی برنامه ارتقا تاب آوری ملی و رقابت پذیری بین المللی معدن و صنایع معدنی با اتکا به توانمندی شرکت های دانش بنیان یکشنبه 12 مردادماه برگزار شد.

 

در این جلسه دکتر باقری مدیرکل دفتر هماهنگی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر خیاطیان رییس پارک علم و فناوری دانشگاه شهیدبهشتی و مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و  مدیران پارک ها و چند شرکت معدنی دانش بنیان حضور داشتند.

 این برنامه که در دستور کار دفتر هماهنگی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری قرار دارد علاوه بر بررسی اجمالی وضعیت موجود صنعت معدن در بعد ملی و بین المللی، کلان روند های جهانی فناوارانه و نوآورانه این صنعت را مورد بررسی قرار داده است و ضمن بررسی چالش هایی که مانع رسوخ مؤلفه های اقتصاد دانش بنیان در این صنعت و توسعه زیست بوم نوآوری آن می شود، ظرفیت ها و توانمندی های بسیار مناسب که در شرکت های دانش بنیان  این  حوزه برای رفع این چالش ها به ویژه  بومی سازی نیازمندی های فناورانه صنعت و معدن وجود دارد را بیان کرده است.

photo_۲۰۲۰-۰۸-۰۴_۰۸-۰۲-۵۲.jpg


تعدد مراجع تصمیم گیر و نبود وحدت، رویه سیاستی، کمبود منابع مالی، ارزبری اقلام وارداتی که اغلب آن های تک هستد، توجه ناکافی به توانمندی ار جمله موانعی بود که حاضرین در جلسه عنوان کردند.

دکتر خیاطیان، رئیس پارک علم وفناوری دانشگاه ضمن تاکید به لزوم وحدت و مشارکت بین شرکت های دانش بنیان و تدوین برنامه های عملیاتی هدفمند با کارکردهای موثر،  آمادگی  پارک راب رای هرگونه  همکاری با معاونت علمی و  فناوری ریاست جمهوری به منظور تدوین و اجرای برنامه تاب آوری معدن اعلام نمود.

 

 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: پارک علم و فناوری
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 271
اخبار : نشست هم اندیشی برنامه ارتقا تاب آوری ملی و رقابت پذیری بین المللی معدن
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی