دانشگاه شهید بهشتی

گزارش پانزدهمین جلسه شورای ورزش دانشگاه

تاریخ انتشار: 1399/04/11 04:42 ب.ظ
 

پانزدهمین جلسه شورای ورزش دانشگاه شهید بهشتی 10 تیر 1399 با حضور دکتر سعدالله نصیری قیداری رئیس دانشگاه  و رئیس شورا و اعضاء شورای ورزش دانشگاه در سالن شهید شهریاری حوزه ریاست برگزار گردید.

در این جلسه رئیس دانشگاه ضمن با اهمیت شمردن جایگاه تربیت بدنی و ورزش در توسعه علمی و نقش ارزنده فعالیتهای ورزشی در ایجاد نشاط و شادابی و طراوت در محیط های دانشگاهی بر محورهای زیر تاکید نمود:

1.     تدوین برنامه‌های متنوع و فعالیت­های ورزشی برای دانشجویان به ویژه دانشجویان دختر؛

2.     افزایش سرانه فضاهای ورزشی دانشگاه متناسب با جمعیت دانشجویی؛

3.     با توجه به ضرورت افزایش کارایی و بهره‌­وری و همچنین توان جسمی و روانی کارکنان و اعضای هیئت علمی، ضرورت دارد تا نسبت به تدوین برنامه های متنوع و مستمر ورزشی برای این بخش تلاش شود.

4.     بهره گیری و استفاده از نیروی جوان و خوش فکر دانشجو در تدوین برنامه و اجرای  برنامه های ورزشی؛

5.     با توجه به اهمیت ورزش­های همگانی ضرورت دارد تا اولویت ویژه‌ای به اینگونه برنامه­ ها و اجرای آن در طول سال داده شود.

6.     در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی، تاکید بر ضرورت استفاده بهینه از فضای مجازی در آموزش و توسعه فعالیت­های ورزشی سلامت­بخش برای همه بخش­ها اعم از کارکنان و اعضای هیئت علمی و همچنین بازنشسته ها در وضعیت ویژه شیوع ویروس کرونا؛

7.     تلاش درجهت جذب منابع مالی خارج از دانشگاه و ارائه خدمات بهینه به بخش­های بیرونی دانشگا؛

8.     تلاش مضاعف جهت ارتباط و تعاملات بیشتر با سازمان­ها و دستگاه­های ورزشی جهت ارتباطات متقابل و مشترک ملی و بین­ المللی؛


دکتر پورکیانی رئیس مرکز تربیت بدنی در خصوص تشکیل شورای ورزش دانشگاه اشاره نمود که شورای ورزش بر اساس مصوبه شماره 231962/11 مورخ 9/9/98 به منظور تعیین سیاست­ها و راهبردها برای گسترش فعالیتهای ورزشی و تربیت بدنی در دانشگاه به مثابه بالاترین مرجع تصمیم گیری در امور ورزش دانشجویان در بخش های آموزشی، همگانی و قهرمان و همچنین در ورزش استادان، کارکنان، تشکلها و نهادهای دانشگاهی می­باشد.  در این جلسه گزارش عملکرد سال ۹۸ مرکز تربیت بدنی و بودجه  و برنامه عملیاتی سال ۱۳۹۹ از طرف ایشان ارائه گردید.

همچنین به منظور ساماندهی و برنامه‌ریزی بهتر ورزش دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی آیین‌نامه‌های کمیته ورزش دانشکده‌ها و پژوهشکده ها و آیین نامه کمیته ورزش کارکنان و اعضای هیئت علمی ارائه شد که به تصویب شورا رسید.

در این جلسه احکام اعضای شورا توسط ریاست دانشگاه (رئیس شورا) به اعضا تقدیم شد. بر این اساس دکتر صمد حاج جباری به عنوان نایب رئیس شورا، دکتر اطاعت معاون پشتیبانی، مالی و مدیریت منابع؛ دکتر واعظی معاون فرهنگی و اجتماعی؛ دکتر علیرضا فارسی رئیس دانشکده علوم ورزشی و تندرستی به عنوان اعضای حقوقی و دکتر محمد پورکیانی به عنوان عضو حقوقی و دبیر شورا و همچنین دکتر طالب پور رئیس پژوهشکده فضای مجازی؛ دکتر بهروز عبدلی و دکتر عقدایی اعضای هیئت علمی دانشکده علوم ورزشی و تندرستی و آقای بهرام بازی برون و خانم سعیده محبی به نمایندگی از انجمن­های ورزشی به عنوان اعضای حقیقی حکم خود را دریافت نمودند.​

SBU_0181.JPG

SBU_0186.JPG

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: شورای - ورزش - دانشگاه - پانزدهمین
منبع خبر معاونت دانشجویی- مرکز تربیت بدنی
تعداد مشاهده: 1,007
اخبار : گزارش پانزدهمین جلسه شورای ورزش دانشگاه
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی