دانشگاه شهید بهشتی

نشست اساتید مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه برگزار شد

تاریخ انتشار: 1399/04/09 11:20 ق.ظ

روز یکشنبه 8 تیر 1399 نشست اساتید مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه شهید بهشتی با حضور دکتر نصیری قیداری رئیس دانشگاه و دکتر واعظی معاون فرهنگی و اجتماعی، در تالار «پروین اعتصامی» مرکز همایش­های بین­ المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

این گردهمایی با پخش کلیپی در گرامیداشت سالروز شهادت دکتر بهشتی و دیگر شهدای هفتم تیر و خیر مقدم دکتر واعظی و سخنرانی دکتر نصیری آغاز گردید.

دکتر واعظی در سخنان خود ضمن خیر مقدم به حاضران و گرامیداشت یاد و نام شهید بهشتی، از رضایت خداوند از مؤمنین و نیز رضایت مؤمنین از خداوند به عنوان والاترین نعمت­های بهشتی یاد کرد؛ همچنین ایشان با تلمیح به آیۀ 60 سورۀ نساء به همنشینی اطاعت­ کنندگان از خدا و رسول با انبیاء، صدیقین، شهدا و صالحان اشاره کرد. دکتر واعظی در ادامه در بیان تفاوت میان «ایده» و «ایده ­آل»، اسلام را یک ایده و پیامبر را ایده ­آل نامید. با ذکر این نکته که ایده ­آل مصداق عینی تجسم ایده است؛ چنانکه شهادت یک ایده و شهید یک ایده ­آل است که ما باید خود را با آنها بسنجیم و تطبیق کنیم.

دکتر نصیری نیز ضمن خیر مقدم و گرامیداشت سالروز شهادت شهید بهشتی و یاران ایشان و هفتۀ قوۀ قضائیه، از انقلاب به عنوان پرچمی در دوران ظلمت یاد کرد و بر حفظ آرمان­های شهدا توسط ملت تأکید کرد. ایشان در ادامۀ سخنان خود به عدم سعادتمندی بشر و عدم دستیابی به رفاه، سعادت و صلح علیرغم پیشرفت­های علمی در قرن بیستم اشاره کرد و شرایط موجود در جامعه تحت تأثیر ویروس کرونا را تلنگری برای دستیابی بشرِ کج مسیر به صراط مستقیم دانست.

دکتر نصیری با اشاره به علم عطا شده از سوی خدا به پیامبر (ص) و انسان که سبب تفضیل انسان بر ملائکه است، از این علم به عنوان کرامت و از پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) به عنوان الگوی حکمرانی و تعلیم دادن یاد کرد؛ همچنین ایشان ضمن بزرگداشت شهدای انقلاب و ایثارگران به مسئولیت سنگین در حفظ کرامت و عزت فرزندان آنها تأکید نمود.     

در ادامۀ مراسم، فعالیت­های ادارۀ شاهد و ایثارگر در قالب موشن گرافیک برای حاضران پخش شد و سپس خانم رحیمی مدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه به ارائۀ گزارشی از فعالیت­های آموزشی اداره و توصیفات آماری در این زمینه پرداخت. مراسم با بحث و تبادل نظر و ارائۀ پیشنهادات اساتید مشاور از جمله نگاه بالاتر به مسائل تمام دانشجویان، اشاره به مسائل خاص دانشجویان شاهد و ایثارگر، شناخت تصویر مناسب و راه­های ارتباط بهتر، ارائۀ خدمات خاص و برگزاری کارگاه های آنلاین ویژه این دانشجویان  ادامه یافت.

این نشست با پاسخگویی دکتر نصیری، دکتر واعظی و خانم رحیمی و ذکر نکاتی از جمله عدم جدایی گروه­ها به صورت شکلی، سپردن بخش عمده­ای از امور به دست دانشجویان، هدایت بخشی از پژوهش­های دانشگاه بدین  سمت و سو و جذب اسپانسرها و خیرین، اتاق فکر، مشاورۀ آموزشی همراه با مددکاری و بهبود ارتباط صمیمی با دانشجویان به ویژه در ارتباط مجازی به پایان رسید.

 ​

نشست 71.JPG
نشست 6.JPG
نشست 3.JPG
نشست 5.JPG
نشست 1.JPG
نشست 2.JPG
نشست 8.JPG
نشست 9.JPG
نشست10.JPG


Sorosh-Icon
کلید واژه ها: نشست اساتید مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر
منبع خبر معاونت فرهنگی، اجتماعی- مدیریت امورشاهد و ایثارگر
تعداد مشاهده:
Object reference not set to an instance of an object.
اخبار : نشست اساتید مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی