دانشگاه شهید بهشتی

نشست کارگروه ملی همکاری‌های علمی بین‌المللی با کشور روسیه برگزار شد

تاریخ انتشار: 1399/03/27 04:16 ب.ظ
 

 

پنجمین نشست کارگروه ملی همکاری‌های علمی بین‌المللی با کشور روسیه به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی و با حضور دکتر نصیری قیداری رئیس دانشگاه شهید بهشتی، دکتر نجفی رایزن علمی ایران در روسیه، دکتر غلامی نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر کریمیان مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی و نمایندگان دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز عضو کارگروه روسیه، روز سه‌شنبه 27 خرداد ماه 1399، به‌صورت مجازی برگزار شد.

در این نشست ابتدا دکتر نصیری قیداری، ضمن اعلام آغاز به کار «اتاق فکر روسیه» در دانشگاه شهید بهشتی از امروز، بر لزوم اهمیت گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی با کشور روسیه تاکید نمود.

99-03-27 بین دانشگاهی روابط بین الملل-6.jpg
سپس دکتر کریمیان در سخنانی کوتاه ضمن ارائه گزارشی از چهارمین جلسه نشست کارگروه روسیه که در تاریخ 5 بهمن ماه 1398 به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شده بود، به تشریح اقدامات صورت گرفته در خصوص تصمیمات جلسه مذکور پرداخت.

در ادامه دکتر نجفی نیز ضمن اعلام فرصت‌های همکاری موجود با کشور روسیه، حول دو محور اصلی بورس دولتی کشور روسیه و آموزش زبان روسی و همچنین تمهیدات صورت گرفته در خصوص ساماندهی این امر نکاتی را بیان کرد.

پس از ایشان مهندس پارسی زاده سرپرست واحد دیپلماسی علمی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به ارائه گزارشی در خصوص «فراخوان‌های مشترک با بنیاد پژوهش‌های بنیادین روسیه (RFBR)» پرداخت.

دکتر غلامی دیگر سخنران این نشست با برشمردن فرصت‌های موجود در کارگروه همکاری‌های علمی بین‌المللی با کشور روسیه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر لزوم همکاری گسترده¬تر دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور جهت استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مذکور تاکید نمود.

99-03-27 بین دانشگاهی روابط بین الملل-2.jpg


«فعالیت مشترک با روسیه در قالب اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر» و «راه‌اندازی رشته مشترک با همکاری پنج دانشگاه روسی» به ترتیب موضوع سخنرانی دکتر بانی مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه گیلان و دکتر رحیم‌نژاد مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه نوشیروانی بابل بود که در ادامه نشست پیگیری شدند.

پیش از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، دکتر ابطحی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی به ارائه گزارشی در خصوص «چشم‌انداز فناوری و نواوری در روسیه امروز» پرداخت.

در نهایت جلسه با پرسش و پاسخ سایر اعضای کارگروه و جمع بندی از سوی دکتر کریمیان پایان یافت.


گزارش تصویری

 
Sorosh-Icon
کلید واژه ها: پنجمین نشست کارگروه ملی همکاری‌های علمی بین‌المللی با کشور روسیه
منبع خبر مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی
تعداد مشاهده: 1,778
اخبار : نشست کارگروه ملی همکاری‌های علمی بین‌المللی با کشور روسیه برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی