دانشگاه شهید بهشتی

اطلاعیه نحوه برگزاری امتحانات نیمسال دوم تحصیلی99-1398دردانشگاه

تاریخ انتشار: 1399/03/13 09:04 ب.ظ

اطلاعیه شماره 8

 

نحوه برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم تحصیلی 99-1398 در دانشگاه شهید بهشتی

 ضمن سپاس و قدردانی از زحمات اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان عزیز و کارکنان دلسوز دانشگاه در تداوم آموزش در نیمسال جاری به صورت غیرحضوری، چگونگی برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم تحصیلی 99-1398 در دانشگاه شهید بهشتی به شرح زیر اعلام می‌شود:

 

 1.  امتحانات با توجه به زمان‌بندی مندرج در اطلاعیه شماره 7 معاونت آموزشی دانشگاه و بر اساس برنامه امتحانی ثبت شده در سامانه گلستان، برگزار می‌شود. برگزاری امتحان پایان نیمسال برای همه دروس (دروس نظری و دروس عملی که کلاس‌های آن‌ها به صورت غیرحضوری تشکیل شده است) الزامی است.

    تبصره: برگزاری امتحانات دروس عملی که نیاز به تشکیل جلسات حضوری دارند، کماکان تابع بندهای 3 و 4 "دستورالعمل تسهیلات آموزشی دانشگاه شهید بهشتی" (اطلاعیه شماره 4) است.

 

 1.  امتحانات همه مقاطع تحصیلی به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود. بر اساس مقررات آموزشی، استاد هر درس برگزار کننده امتحان و مرجع اصلی ارزشیابی دانشجویان در همان درس است. اگر همه دانشجویان یک کلاس درس متقاضی برگزاری امتحان حضوری باشند، در صورت تایید استاد درس و موافقت شورای واحد، برگزاری امتحان به صورت حضوری، با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و بدون ارائه خدمات دانشجویی، بلامانع است.

 

تبصره: پیرو بند 2 اطلاعیه شماره 3 معاونت آموزشی دانشگاه مورخ 09/01/1399، به اساتید محترم یادآور می‌شود که بر اساس آیین‌نامه آموزشی دانشگاه، بخشی از نمره نهایی دروس می‌تواند به ارزیابی‌های مستمر آموزشی انجام شده در طول نیمسال تحصیلی اختصاص یابد.

 

 1. نحوه برگزاری امتحانات برای دانشجویان غیرایرانی همانند سایر دانشجویان است. در‌صورت عدم دسترسی به اینترنت مناسب، این قبیل دانشجویان می‌توانند پس از بازگشت به دانشگاه، نسبت به حذف درس/ دروس خود اقدام نمایند.

 2.  لازم است امتحان پایان نیمسال برای تمامی دانشجویان یک درس، با یک شیوه یکسان انجام شود. استادان محترم سوابق ارزشیابی درس را حفظ کنند به نحوی که در صورت لزوم، قابلیت مراجعه و بررسی مجدد را داشته باشد.

 3.  لازم است استادان محترم امتحانات غیرحضوری را مطابق با زمان برنامه امتحانی ثبت شده در سامانه گلستان شروع نمایند و تعیین پایان زمان برگزاری امتحان (با در نظر گرفتن عدم وجود تلاقی با امتحانات بعدی، برای برخی از دانشجویان) به عهده استاد درس می‌باشد. تاکید می‌شود بازه مجاز مدت زمان برگزاری امتحانات دروسی که به صورت شفاهی یا پروژه‌ای برگـزار می‌شوند، از زمان شروع تا پایان امتحان، حداکثر 5 روز اداری است.

 4.  برای برگزاری امتحان غیرحضوری به صورت شفاهی / کتبی، سامانه آموزشی غیرحضوری برخط و سامانه درس‌افزار پیشنهاد می‌شود. با این حال، استادان می‌توانند از سایر روش‌ها و سامانه‌های مجاز (ضمن اطلاع به مدیر گروه / معاون آموزشی واحد) برای برگزاری امتحان استفاده نمایند.

 5.  لازم است درخصوص شیوه ارزشیابی و سامانه مـورد نظر بـرای برگزاری امتحانات پایان نیمسال، اطلاع رسانی به موقع، توسط استــاد محترم درس به دانشجویان صورت گیرد.

 6.  غیبت دانشجو در امتحان پایان نیمسال، تابع مقررات مندرج در دستورالعمل بررسی غیبت در امتحانات پایان نیمسال برای تمام دوره‌های تحصیلی است.

 7.  زمان ثبت نمرات برای دروس مقطع کارشناسی حداکثر 10 روز اداری و برای دروس مقاطع تحصیلات تکمیلی حداکثر یک ماه بعد از زمان برگزاری امتحان درس است.

 8.  همـچون نیمسـال‌های گذشــته، لازم است استـادان محترم پس از وارد نـمودن نـمرات هر درس، به مـدت سه روز (72 ساعت) نسبت به بررسی اعتراضات احتمالی دانشجویان، اعمال تغییرات نهایی و قفل نمرات اقدام نمایند.

 9.  ضروری است مسئولین محترم آموزش واحد‌ها، حداکثر تا 10 روز اداری پس از قفل نمرات توسط استاد درس، نسبت به قفل نهایی نمرات اقدام نمایند.  

      شایسته است با توجه به شرایط ویژه حاکم بر نیمسال جاری، مسئولین محترم واحدها هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم را برای برگزاری امتحانات به عمل آورند. در این راستا همراهی و مشارکت استادان محترم به منظور برگزاری مطلوب امتحانات پایان نیمسال بیش از پیش مورد انتظار است.  

 

معاونت آموزشی دانشگاه

 

 اطلاعیه شماره 8.pdfاطلاعیه شماره 8.pdf

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: نحوه برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم تحصیلی 99-1398 در دانشگاه شهید بهشتی
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 9,714
اخبار : اطلاعیه نحوه برگزاری امتحانات نیمسال دوم تحصیلی99-1398دردانشگاه
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی