دانشگاه شهید بهشتی

سمینار «نگارش اصولی فصل پنجم پایان‌نامه» برگزار شد

تاریخ انتشار: 1399/02/17 08:53 ق.ظ
 

شانزدهمین سمینار توانمندسازی پژوهشی دانشجویان، عصر سه­شنبه مورخ 16 اردیبهشت 99، به همت معاونت پژوهشی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه به صورت مجازی برگزار شد. در این سمینار یک ساعته، دکتر رضایی ­زاده -عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی- در خصوص نگارش اصولی فصل پنجم پایان ­نامه سخنرانی پرداخت.

دکتر رضایی زاده، در ابتدای وبینار گفت: متاسفانه یکی از فصل­هایی که محققین معمولا نسبت به اهمیت آن آگاهی کمتری دارند و زمان کمتری برای نگارش آن صرف می­کنند فصل پنجم است. به همین دلیل اکثرا فصل پنجم بسیاری از پایان‌نامه­ ها از غنای اندکی برخوردار است و محققین کمترین وقت را برای نگارش و تکمیل آن می­گذارند. 

وی در ادامه، تفاوت‌های فصل پنجم پایان‌نامه با سایر فصل‌های آن -بطور خاص فصل چهارم- را تبیین کرد و سپس برخی خطاهای رایج در نگارش فصل پنجم پایان نامه از جمله: تکرار کردن مطالب فصل‌های دیگر در فصل پنجم، نگارش صرفا توصیفی شباهت‌ها و تفاوت‌های یافته‌های خودمان با دیگران و بی‌توجهی به دلیل این شباهت‌ها و تفاوت‌ها و تبیین آن‌ها، مشخص نکردن سهم پژوهش ما در توسعه دانش مربوط به موضوع مورد مطالعه‌مان را مورد اشاره قرار داد. در پایان نیز برخی اصول مهم در نگارش فصل پنجم پایان‌نامه مورد اشاره قرار گرفتند.

 IMG-20200505-WA0032.jpg

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: سمینار - توانمندسازی پژوهشی - دانشجویان
منبع خبر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی
تعداد مشاهده: 760
اخبار : سمینار «نگارش اصولی فصل پنجم پایان‌نامه» برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی