دانشگاه شهید بهشتی

وبینار «کاربرد موبایل موک در توسعه حرفه‌ای کارکنان» برگزار شد

تاریخ انتشار: 1399/02/17 08:50 ق.ظ
 

نوزدهمین وبینار اشتراک دانش، 15 اردیبهشت ماه 1399 به همت معاونت پژوهشی دانشکده علوم‌تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. در این وبینار یک ساعته، نسرین فرزان -دانشجوی دکتری مدیریت آموزشی- در خصوص فصل دوم رساله دکتری خود با عنوان «کاربرد موبایل موک (MOOC) در توسعه حرفه‌ای کارکنان» به ایراد سخنرانی پرداخت. فرزان، در ابتدای وبینار، تعاریفی از واژه‌های مرتبط با حوزه توسعه منابع انسانی ارائه داد و تفاوت آن را با آموزش بیان کرد.

وی، در ادامه، به بیان دو رویکرد سنتی و مجازی در توسعه حرفه‌ای کارکنان پرداخت و اذعان کرد: در رویکرد سنتی (بالا به پایین) مدیران و افراد رده‌بالای سازمان با توجه به نواقصی که در کار کارکنان می‌بینند برای آنان برنامه‌هایی مانند: سمینار، کارگاه، تولید محتوای آموزشی و... تدارک می‌بینند و از کارکنان می‌خواهند آنچه یاد می‌گیرند را به محیط کار انتقال دهند. اما در رویکرد مجازی (از پایین به بالا) کارکنان خود شروع کننده یادگیری هستند. 

وی افزود با توجه به کمبود زمان و حجم کاری زیاد، تعدادی از کارکنان نمیتوانستند تمام پیشرفت حرفهای که مورد نظرشان بود را به دست آورند، این موضوع، زمینه توجه بیشتر به برنامههای توسعه حرفهای مجازی را فراهم کرد. به گفته وی توسعه حرفهای مجازی را میتوان به یادگیری غیررسمی از طریق تشکیل شبکه ارتباط با دیگران در محیط کار گسترش داد. در ادامه به تعریف موک، انواع موک (سی موک (cMOOC) و ایکس موک (xMOOC)) و نمونه‌هایی از موک‌ها و اهدافشان پرداخت.

 IMG-20200504-WA0038.jpg

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: وبینار - اشتراک دانش
منبع خبر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی
تعداد مشاهده: 696
اخبار : وبینار «کاربرد موبایل موک در توسعه حرفه‌ای کارکنان» برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی