دانشگاه شهید بهشتی

اطلاعیه مهم معاونت آموزشی دانشگاه در خصوص برگزاری کلاسها و جلسات دفاع

تاریخ انتشار: 1399/01/10 12:10 ق.ظ
                                               بسمه تعالی

 

رؤسای محترم دانشکده‌ها / پژوهشکده‌ها

 

با سلام و احترام،

ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، به استحضار می‌رساند که بر اساس شواهد موجود و پیش‌بینی‌های به عمل آمده، همانطور که دراطلاعیه شماره  ۴ حوزه ریاست دانشگاه ذکر گردیده، امکان برگزاری کلاس‌های حضوری در آینده نزدیک وجود ندارد. متناسب با شرایط جدید، تمهیدات و تسهیلاتی برای به سرانجام رساندن نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ از نظر مقررات آموزشی اندیشیده شده است که به موقع و با هماهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعلام خواهد شد.

بر اساس گزارش مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه، طی سه هفته منتهی با پایان سال ۱۳۹۸ حدود ۵۰٪ کل دروس نظری دانشگاه از طریق سامانه مربوط (vu.sbu.ac.ir) برگزار شده است. علاوه بر این، برآورد می‌شود که حدود ۲۰٪ دروس نظری نیز از طریق سامانه درس‌افزار (courseware.sbu.ac.ir) دانشگاه یا سایر روش‌های مناسب ارایه شده باشد که البته در این خصوص زحمات مرکز آموزش الکترونیک جای تشکر ویژه دارد.

با توجه به ضرورت استفاده حداکثری از زمان تحصیلی در نیمسال جاری، لطفاً مدیریت و مراقبت فرمایید تا از روز شنبه ۱۶ فروردین حتی‌الامکان کلیه دروس نظری به صورت غیرحضوری برگزار شود. در این ارتباط برموارد زیر تاکید می شود:

1. از اساتید محترم خواسته شود تا برای تداوم ارایه دروس به صورت غیرحضوری از طریق سامانه‌های ذکر شده یا هر روش مناسب دیگری اقدام کنند. گزارش عملکرد اساتید در سامانه آموزش الکترونیکی دانشگاه به صورت هفتگی به واحدها ارسال می‌شود. لازم است دانشکده/پژوهشکده گزارش ارایه دروس به سایر روش‌ها را نیز از اساتید دریافت کند.

 در صورتی که تکمیل درس به صورت غیرحضوری و احیانا چند جلسه حضوری در تابستان توسط استادی میسر نباشد، لطفاً، ضمن دریافت دلایل توجیهی استاد درس، امکان ارایه درس به روش‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد. اگر به پیشنهاد استاد درس و تایید دانشکده، تکمیل درس به هیچ روشی در نیسمال جاری میسر نباشد، درس مربوط از کارنامه دانشجو و نیز برنامه استاد حذف خواهد شد.

2. اگر چه تصور می شود در تابستان امکان برگزاری امتحان حضوری برای دروس فراهم خواهد شد، ولی به اساتید محترم تاکید فرمایید که نسبت به ارزیابی مستمر آموزشی درس به صورت غیرحضوری به موقع اقدام نمایند. این ارزیابی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

      ارایه تمرین و تکلیف برای هر فصل و دریافت تمرینات حل شده از دانشجویان و بررسی و تصحیح آنها توسط استاد یا دستیاران آموزشی.

      انجام پروژه‌های درسی، شبیه‌سازی رایانه ای در دروسی که امکان آن وجود داشته باشد.

      ارایه گزارش و سمینار توسط دانشجویان در کلاس غیرحضوری.

      طراحی و اجرای امتحانات (میان‌ترم) در خانه.

3. دانشجویانی که در این نیمسال قصد دفاع از پایان‌نامه یا رساله خود را دارند، می‌توانند تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ با رعایت مقررات و ملاحظات بهداشتی به صورت حضوری دفاع کنند. برای دانشجویانی که با محدویت زمانی مواجه هستند، به پیشنهاد استاد راهنما و تایید شورای دانشکده/ پژوهشکده امکان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه به صورت غیرحضوری با شرایط زیر وجود دارد:

      صرفا از سامانه lmsplus.sbu.ac.ir استفاده شود.

      جلسه دفاع با نظارت و مدیریت رییس دانشکده/پژوهشکده، یا معاون آموزشی یا مدیر گروه برگزار شود.

      جلسه دفاع از ابتدا تا انتها از طریق همین سامانه به عنوان گزارش رسمی ضبط شود.

4. در مورد ارزیابی جامع آموزشی (امتحان جامع) مشابه امتحان دروس نظری؛ و در مورد ارزیابی جامع پژوهشی (پیشنهاد رساله) مشابه دفاع از پایان‌نامه عمل شود.

پیرو نامه مورخ ۵ فروردین مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه، آن مرکز آمادگی دارد تا امکان برگزاری جلسات دفاع و نیز سایر جلسات شوراهای دانشکده و گروه را با استفاده از سامانه lmsplus.sbu.ac.ir فراهم کند.

در پایان، ضمن آرزوی سلامتی، امید دارد تا با تدبیر و مدیریت مؤثر سرکار عالی / جناب‌عالی این نیمسال تحصیلی با مشکلات حداقلی در آن دانشکده/پژوهشکده به سرانجام برسد.

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: کلاس
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 7,901
اخبار : اطلاعیه مهم معاونت آموزشی دانشگاه در خصوص برگزاری کلاسها و جلسات دفاع
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی