دانشگاه شهید بهشتی

نشست مشترک هیئت رئیسه با والدین دانشجویان ورودی جدید پردیس عباسپور

تاریخ انتشار: 1398/07/02 11:51 ق.ظ


نشست مشترک اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه با والدین دانشجویان ورودی جدید پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور یکشنبه 31 شهریور 1398 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در این نشست دکتر نصیری سرپرست دانشگاه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین پور ذهبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر لیاقتی رئیس پردیس عباسپور، دکتر واعظی معاون فرهنگی و اجتماعی و دکتر یادآور نیک‌روش رئیس دانشکده مهندسی مکانیک و انرژی به ایراد سخنرانی پرداختند.

سخنرانی دکتر ​نصیری قیداری، سرپرست دانشگاه

_BU_3729.jpg


دکتر نصیری سرپرست دانشگاه، در سخنانی با خیرمقدم به دانشجویان ورودی جدید و والدین ایشان، آغاز سال جدید تحصیلی را تبریک گفت و اظهار داشت: مقدم شما را در دانشگاه خوش‌نام شهید بهشتی خوشامد می‌گویم.

دکتر نصیری با برشمردن ویژگی‌های منحصربه‌فرد دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: این دانشگاه در تراز ملی و بین‌المللی جایگاه رفیع و ارزشمندی دارد و همواره در تربیت فرزندان مستعد این سرزمین کوشا بوده و اینک پس از گذشته شش دهه از فعالیت مستمر آن به مدد اعضای سخت‌کوش، توانمند و پرتلاش از جایگاه رفیعی در نظام آموزش عالی کشور برخوردار است.

سرپرست دانشگاه با اشاره به وظایف دانشگاه در قبال دانشجویان و جامعه اظهار داشت: دانشگاه فراتر از اعطای مدرک تحصیلی، قابلیت‌ها و توانمندی‌هایی را به دانشجویان می‌آموزد که هم برای زندگی فردی و هم برای توسعه و پیشرفت کشور و جامعه لازم و ضروری است.

دکتر نصیری در ادامه، با تأکید بر اهمیت برگزاری اردوی معارفه دانشجویان نو ورود گفت: این اردو به‌مثابه نقشه راه برای دوره چهارساله تحصیل دانشجویان جدیدالورود است که با برنامه‌ریزی‌های مسئولان برگزارکننده اردو سعی شده است در این سه روز دانشجویان با مقررات و آئین‌نامه‌های حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و امکانات و فعالیت‌های ورزشی و فوق‌برنامه دانشگاه آشنا شوند.

دکتر نصیری با برشمردن اهداف تأسیس دانشگاه‌ها در کشور تأکید کرد: بی‌تردید هدف از حضور در دانشگاه، اعطای مدرک نیست بلکه رسالت بزرگ این است که جوانان ما به انسان‌هایی فرزانه، توانمند، مهارت دیده و دانش اندوخته تبدیل شوند آن‌هم دانشی توأمان با اخلاق. امروز فاصله زیادی بین اخلاق و علم در دنیا ایجادشده و نتایج آن را در شرارت‌ها و حرکت‌های مرارت آور می‌بینیم؛ باید از این بحران درس بگیریم و در کنار درس‌آموزی به اخلاق نیز توجه ویژه داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه افزود: پدران و نیاکان ما علم و اخلاق را به موازات هم به جوانان می‌آموختند. درس گذشت، ایثار و جوانمردی‌ها که درگذشته این سرزمین بر آن تأکید می‌شده نشان از این مهم دارد که علم تنها یک بال پرواز انسان است؛ ایمان، اخلاق، درستکاری و خدمت به هم نوع بال دیگر است.

دکتر نصیری، با تاکید بر اهمیت علم در آموزه های دینی خاطرنشان کرد: بشر بعد از جنگ جهانی دوم و پس از گذراندن دردها و مرارت‌های بی‌شمار، دریافت که «علم، فرهنگ و آموزش» راه رسیدن به صلح، سعادت و توسعه هستند، این صفات وجه ممیزه انسان از سایر مخلوقات است. راه رسیدن به سعادت در جنگ‌افروزی و قوای قهریه نیست.

سرپرست دانشگاه با آرزوی توفیق برای جوانان گفت: جوانی اوج قدرت است از این لحظات و دقایق زندگی‌تان استفاده ببرید، علم بی آموزید، اخلاق مدار باشید و به هم نوع خدمت کنید تا نام نیک از شما به یادگار بماند.

دکتر نصیری در پایان سخنان خود اظهار داشت: باید به سلاح علم مجهز شویم، طوری گام برداریم که دنیا ایران را به‌عنوان مولد علم و فناوری بشناسند، از دانشگاه‌ها انتظار می‌رود مسئولیت‌پذیر، حلال مشکلات جامعه و اشتغال‌زا باشند.

 سخنرانی حجت‌الاسلام پور ذهبی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

_BU_3804.jpg


حجت‌الاسلام پورذهبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در سخنانی ضمن تبریک به والدین دانشجویان ورودی جدید گفت: امروز نتیجه سال‌ها تلاشتان به ثمر نشسته است، فرزندان شما در اول راه قرار دارند، بر استمرار موفقیت ایشان ضروری است شما والدین محترم بر وضعیت تحصیلی فرزندانتان مواظبت دائم داشته باشید و ارتباط مؤثری با دانشگاه در پیش بگیرید.


سخنرانی دکتر لیاقتی، رئیس پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور

_BU_3600.jpg


دکتر لیاقتی حضور والدین دانشجویان ورودی جدید پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور را خیرمقدم گفت و در سخنانی با اشاره به حضور پررنگ دانشگاه ها در تاریخ ایران اظهار داشت: دانشگاه نهادی جدید و نوظهوری در تاریخ ایران نیست. این سرزمین از گذشته با دانشگاه عجین بوده است.

رئیس پردیس فنی مهندسی عباسپور، با اشاره به نقش تأثیرگذار جوانان در کشور گفت: در دوره‌های مختلف جوانانی از دانشگاه برآمدن و کشور را به جلو بردن. تاریخ ایران در برهه‌های مختلف ازجمله در ملی شدن صنعت نفت و هشت سال دفاع مقدس نشان از جوانانی دارد که با امید و پشتکار به این سرزمین خدمت کردند.


سخنرانی دکتر واعظی، معاون فرهنگی و اجتماعی

_BU_3649.jpg


دکتر واعظی معاون فرهنگی و اجتماعی نیز با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید خطاب به والدین دانشجویان تأکید کرد: برای پیشرفت فرزندانتان باید با دانشگاه ارتباط مؤثر داشته باشید. حضور دانشجویان در دانشگاه صرفاً برای اخذ مدرک نیست؛ بلکه آموختن مهارت‌های اجتماعی در دوران تحصیل از دیگر اهداف حضور دانشجویان در دانشگاه است. این مهارت‌های اجتماعی، دانشجویان را برای حضور مؤثر و موفق در اجتماع آماده می‌کند؛ معاونت اجتماعی در راستای این رسالت، برنامه‌های متنوعی برای مهارت‌آموزی دانشجویان تدوین و تعریف کرده است.

دکتر نصیری و هیئت همراه سپس با حضور در گلزار شهدای گمنام پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور با قرائت فاتحه‌ای، به مقام والای شهیدان هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند. سرپرست دانشگاه در ادامه در محل ثبت‌نام دانشجویان ورودی جدید حاضر و ضمن دیدار و گفتگو با دانشجویان، از نزدیک از مراحل ثبت‌نام مه در محل ثبت‌نام دانشجویان ورودی جدید حاضر و ضمن دیدار و گفتگو با دانشجویان، از نزدیک در جریان مراحل ثبت‌نام قرار گرفت.

دکتر نصیری در ادامه همچنین از ساختمان خوابگاه برادران، ساختمان در دست احداث کلاس‌ها و مهمانسرای پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور بازدید نمود.


گزارش تصویری

  ​

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: نشست مشترک هیئت رئیسه با والدین دانشجویان ورودی جدید پردیس عباسپور
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,025
اخبار : نشست مشترک هیئت رئیسه با والدین دانشجویان ورودی جدید پردیس عباسپور
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی