دانشگاه شهید بهشتی

حضور دانشگاه شهید بهشتی در میان دانشگاه های برتر دنیا در نظام کیو اس

تاریخ انتشار: 1398/03/29 10:11 ق.ظ

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جدیدترین نتایج رتبه‌بندی دانشگاه های جهان در نظام رتبه بندی ​جهانی کیو.اس سال ۲۰۲۰ اعلام شد. طبق این نتایج، ۶ دانشگاه ایرانی جزو دانشگاه های برتر دنیا در نظام رتبه بندی کیو اس شناخته شدند.

۶ دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۴۰۵، دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رتبه ۴۸۹، دانشگاه علم و صنعت ایران با رتبه ۶۵۰-۶۰۱، دانشگاه تهران با رتبه ۶۵۰-۶۰۱ و دانشگاه‌های شهید بهشتی و دانشگاه شیراز با رتبه ۱۰۰۰-۸۰۱ هستند. این درحالی است که تا سال ۲۰۱۶ فقط دو دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۴۸۰-۴۷۱ و دانشگاه تهران با رتبه ۶۰۰-۵۵۱ در این نظام رتبه بندی حضور داشتند.

عملکرد دانشگاه‌های کشور در رتبه بندی جهانی کیو اس در سال‌های مختلف در جدول زیر نشان داده شده است.

qs.jpg

لازم به ذکر است که رتبه‌بندی کیو اس توسط مؤسسه "کاکارلی سیموندز" در کشور انگلستان صورت می‌گیرد و عملاً از سال ۲۰۱۰ به صورت مستقل دانشگاه‌های دنیا را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. روش‌شناسی رتبه‌بندی جهانی کیو اس بر اساس دامنه گسترده‌ای از فعالیت‌های دانشگاهی طراحی شده است.

در این نظام، دانشگاه‌ها توسط ۶ شاخص در قالب چهار حوزه کلی آموزش، پژوهش، قابلیت جذب در بازار کار و بین‌المللی‌سازی ارزیابی می‌شوند. در رتبه‌بندی جهانی کیو اس بررسی شهرت دانشگاه با وزن ۴۰ درصد، ارزیابی کارفرمایان با وزن ۱۰ درصد، نسبت اعضای هیات علمی بین‌المللی با وزن ۵ درصد، نسبت دانشجویان بین‌المللی با وزن ۵ درصد، میزان استنادات به ازای هر عضو هیات علمی با وزن ۲۰ درصد و نسبت اعضای هیات علمی به دانشجو با وزن ۲۰ درصد جهت ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها بهره برده است.

شاخص‌های رتبه‌بندی جهانی کیو اس​

qs2.jpg


Sorosh-Icon
کلید واژه ها: رتبه بندی دانشگاه ها
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,128
اخبار : حضور دانشگاه شهید بهشتی در میان دانشگاه های برتر دنیا در نظام کیو اس
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی