دانشگاه شهید بهشتی

برگزاری کارگاه بین المللی پوسته قاره ای در کام فرورانش در دانشکده زمین

تاریخ انتشار: 1398/03/11 09:42 ق.ظ

کارگاه آموزشی «پوسته قاره ای در کام فرورانش» با حضور پروفسور اکسل اشمیت و دکتر کریستینا گونتر از دانشگاه های هایدلبرگ و پتسدام آلمان و دکتر جمشید حسن زاده از موسسه فنی کالیفرنیای آمریکا (Caltech) و با همکاری موسسه تبادلات آکادمیک آلمان در تهران (DAAD)، روز یکشنبه 15 اردیبهشت ماه در محل سالن کنفرانس دانشکده علوم زمین برگزار شد.

2.jpg 
 

در این کارگاه یک روزه که مقاله ها و ارائه ها به زبان انگلیسی ارائه شدند، سخنرانی هایی پیرامون یافته های جدید در زمین شناسی ایران، جنبه های نظری فرایند فرورانش، سازوکارهای دگرگونی فشار بالا در زون های فرورانش و پیدایش اکلوژیت، و نیز آشنایی با شیوه های سن سنجی و آنالیز دستگاهی مرتبط با این گونه مطالعات توسط میهمانان، پژوهشگران برجسته سازمان زمین شناسی ایران، و نیز دانشجویان ارائه گردید.

1.jpg 
 

در پایان، طی یک نشست با عنوان بحث آزاد، این فرصت فراهم آمد تا شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی، به ویژه دانشجویان، پرسش هایی را با استادان در میان بگذارند و به تبادل نظر در زمینه چالش های پیش رو در پژوهش های زمین شناسی بپردازند.

همچنین بازدید زمین شناسی سه روزه ای از ناحیه چادگان در روزهای هفدهم تا نوزدهم اردیبهشت انجام و نمونه هایی جهت آنالیزهای دستگاهی، سن سنجی و ترموکرونولوژی برداشت شد.

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: کارگاه - علوم زمین - دانشگاه هایدلبرگ - دانشگاه پتسدام - آلمان - دانشگاه Caltech آمریکا
منبع خبر مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی
تعداد مشاهده: 1,613
اخبار : برگزاری کارگاه بین المللی پوسته قاره ای در کام فرورانش در دانشکده زمین
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی