دانشگاه شهید بهشتی

مراسم اختتامیه جشنواره بزرگ ايده شو در دانشگاه شهيد بهشتي

تاریخ انتشار: 1398/02/21 11:29 ق.ظ
 
جشنواره بزرگ کارآفرینی ايده شو دانشگاه شهيد بهشتي توسط معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه شهيد بهشتي و با همکاري مرکز رشددانشگاه شهيد بهشتي، دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي روز دوشنبه 9/2/1398 در تالار مولوي دانشگاه شهيد بهشتي برگزار شد.
        دگرگوني هاي چشمگيري که در دهکده جهاني در زمينه اجتماعي و اقتصادي در قرن بيست و يکم رخ داده به همگان آموخت که رويکرد کشورهاي جهان در چند دهه اخير به موضوع کارآفريني خيره شده تا موجي از سياست هاي توسعه کارآفريني، ايدئولوژي کسب و کار، تکنولوژي هاي نوين در جهان ايجاد شود؛ و پديده نو ظهور کارآفريني راه حلي براي فائق آمدن بر مشکلات اقتصادي- اجتماعي شناخته شود. يکي از پيامدهاي کارآفريني، توسعه کسب وکار در جوامع کشورهاي جهان است که قادر است رشد اقتصادي کشورها را تسريع و آثار اجتماعي مناسبي را براي جوامع به ارمغان آورد. با توجه به سياست هاي کلي کشور زمينه ايجاد کسب وکارهاي استارتاپ، نوپا و دانش بيان به وجود آمده است. در همين چارچوب معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه شهيد بهشتي جشنواره بزرگ ايده شو دانشگاه شهيد بهشتي را برگزار نمود.
        جشنواره بزرگ ايده شو؛ فضايي براي ارائه ايده هاي دانشجويي مي باشد. فضايي که در آن دانشجويان ايده پرداز، همکاران تخصصي، سرمايه گزاران، متخصصان تجاري سازي و مسئولين کشوري با يکديگر پيوندي ناگسستني دارند. به عبارت ديگر جشنواره ايده شو با موضوع ايده پروري و آمايش ايده ها و تجاري سازي آنها در دانشگاه شهيد بهشتي برگزار گرديد.
        اهداف جشنواره ايده شو، ايجاد شور، نشاط و طراوت علمي و پژوهشي در ميان رشته هاي دانشگاهي، اعتلاي نقش دانشگاه در جذب نخبگان، حمايت از صاحبان ايده و کارآفريني، شناسايي ايده هاي خلاقانه با هدف تجاري سازي، ترويج فرهنگ ايده پردازي در ميان جامعه علمي علي الخصوص دانشجويان و اعتلاي خودباوري علمي در بستر خلاقيت و ايده پردازي مي باشد.
        دکتر محمد رضا برومند مدير فرهنگي و اجتماعي دانشگاه شهيد بهشتي در اختتاميه اين جشنواره گفت: جشنواره ايده شو در واقع محلي براي تعامل بين دانشجويان، صاحبان ايده، تجارب موفق و بيان شکست هاي شرکت هاي نوپا، دانش بنيان و  سرمايه گزاران مي باشد که ايده پردازان، ايده خود را در مقابل داوران خبره ارائه مي دهند. همچنين ايشان اظهار داشت: در ايده شو آنچه مهم است پرداختن به ايده هاي نوين است که بتواند مشکلات جامعه و  از طرفي اشتغال جوان به ويژه دانش آموختگان دانشگاهي را حل يا بهبود ببخشد. ايشان همچنين اذعان داشت: در اين برهه زماني که مباحث اصلاح ساختارهاي اقتصادي، توجه به کسب و کارها و اشتغال جوانان در فرمايشات گرانبهاي مقام معظم رهبری مدظله العالی مطرح مي شود. فرهنگ ايده پردازي و ايده شو بايد تلاش کند به موضوع اساسي کارآفريني بپردازد و زمينه مشارکت دانشجويان را فراهم نمايد و نيز حمايت هاي لازم تا مرحله ورود به بازار را بعمل آورد.
        دکتر خسرو پيري مدير مرکز رشد دانشگاه شهيد بهشتي گفت: جشنواره ايده شو مي تواند به عنوان اولين رويداد ايده پردازي و پرورش ايده در دانشگاه ها مطرح شود که با تلاش سرمايه گزاران، متخصصين، ايده ها در جويبار تجاري سازي به محصول يا خدمات تبديل شوند. همچنين ايشان اظهار داشت: که جوانان، دانشجويان و فارغ التحصيلان با اعتماد به نفس که علاوه بر مباني علمي بايد مجهز به دانش، فن و هنر کارآفريني باشند تا بتوانند محصول و خدماتي که حاصل دانش آنها هست را به جامعه ايران تقديم کنند. در همين چارچوب ايشان اذغان داشت: بايد فرهنگ شکل گرفته پشت ميز نشيني سنتي را به فرهنگ استارتاپ، دانش بنيان و نوپا و توليد علم قابل تبديل به محصول و خدمات را تغيير داد.
سجاد محمديان هاور دبير جشنواره ايده شو گفت: ايده در نهان خود حلقه هايي دارد که درجشنواره ايده شو به آنها چشم دوخته مي شود حلقه هايي از قبيل مشتريان، منابع کليدي، ساختار هزينه و مدل هاي درآمدي، شرکاي کليدي و رقباي کليدي.  دبير جشنواره ايده شو اظهار داشت: دانشجويان ستون اصلي توليد و اشاعه کارآفريني و ايده پردازي در روند پايداري توسعه يکپارچه کشور و پيشرفته هاي نوآورانه و شريک قوي براي جامعه مي باشند. همچين دانشجويان و جامعه دانشگاهي از طريق دريافت تجارب مراکز پژوهشي و علمي کشور قادر هستند توسعه فناوري خلاقانه، توليد محصولات دانش بنيان و خدمات نوين براي جامعه، رشد اقتصادي ايران را شتاب بخشند. ايشان اذعان داشت: ايده شو به ما مي آموزد فرهنگ ايده پردازي، پرورش و آمايش ايده را تمرين کنيم و به مرحله تجاري سازي برسانيم.
جشنواره ايده شو دانشگاه شهيد بهشتي در تاريخ 9 ارديبهشت 1398 در تالار مولوي دانشگاه شهيد بهشتي برگزار گرديد. در اين جشنواره ده شرکت استارتاپ، دانش بنيان و نوپا از تجارب، شکست ها و تلاش هاي خسته ناپذير خود براي رسيدن به ايراني آبادتر گفتند. همچنين از 83 ايده اي که به دبيرخانه جشنواره ايده شو ارسال گرديد 24 اثر به مرحله ارائه ايده در مقابل تيم داوري رسيد. در اختتاميه اين جشنواره  از 7 ايده برگزيده از طرف معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه شهيد بهشتي و معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي تقدير به عمل آمد.

 عکس ها از دانشجویان:
پریسا رضایی
سارا محمودی
آیناز محمدعلی مقام
 
جشنواره کارآفرینی ایده شو (7).JPG

جشنواره کارآفرینی ایده شو (4).JPG

 جشنواره کارآفرینی ایده شو (6).JPG
 
دهمین جشنواره حرکت دانشگاه شهید بهشتی (14).JPG 
 
 دهمین جشنواره حرکت دانشگاه شهید بهشتی (15).JPG
 
 جشنواره کارآفرینی ایده شو (9).JPG
 
 جشنواره کارآفرینی ایده شو (8).JPG
 
 

جشنواره کارآفرینی ایده شو (1).JPG 

 جشنواره کارآفرینی ایده شو (2).JPG
 
جشنواره کارآفرینی ایده شو (11).JPG 
 
جشنواره کارآفرینی ایده شو (13).JPG 
 
جشنواره کارآفرینی ایده شو (15).JPG 
 
جشنواره کارآفرینی ایده شو (19).JPG 
 
جشنواره کارآفرینی ایده شو (12).JPG 
 


 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: برگزاري جشنواره بزرگ ايده شو در دانشگاه شهيد بهشتي
منبع خبر معاونت فرهنگی، اجتماعی - مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی
تعداد مشاهده: 2,308
اخبار : مراسم اختتامیه جشنواره بزرگ ايده شو در دانشگاه شهيد بهشتي
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی