دانشگاه شهید بهشتی

امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ژنگ ژو کشور چین

تاریخ انتشار: 1398/01/28 12:53 ب.ظ

دکتر وو جانچایو،  منشی دوم امور کنسولی سفارت چین در تهران و دکتر وانگ شنگایو،  نماینده دانشگاه ژنگ ژو و وابسته فرهنگی و آموزشی سفارت چین در تهران و خانم دکتر چن بن بن، استاد مدعو گروه زبان و ادبیات چینی و شرق دور دانشگاه شهید بهشتی، روز دوشنبه 26 فروردین ماه ضمن حضور در دفتر همکاری های علمی بین المللی با دکتر شیرانی، مدیر دفتر و دکتر عنانی، مدیر و دکتر جوانبخت، عضو هیات علمی گروه زبان و ادبیات چینی و شرق دور دیدار و طرفین تفاهم نامه همکاری علمی دانشگاهی به امضا رساندند.

دیدار هیئت چینی از دانشگاه (4 of 12).jpg 
 
 
 در ابتدای این نشست دکتر جانچایو پس از معرفی دانشگاه ژنگ ژو، از علاقه مندی دانشگاه خود جهت برقراری ارتباطات علمی در زمینه های مورد توافق طرفین به خصوص در رشته های مربوط به حوزه ادبیات و علوم انسانی سخن گفت. وی اعلام آمادگی نمود تا در سال تحصیلی آینده، دو بورس تحصیلی دولت چین را جهت ادامه تحصیل به دانشجویان گروه زبان و ادبیات چینی و شرق دور دانشگاه شهید بهشتی اختصاص دهد. در ادامه و در اولین قدم از همکاری فی ما بین،  51 عنوان جلد کتاب درسی به زبان چینی به گروه زبان و ادبیات چینی و شرق دور دانشگاه شهید بهشتی اهدا گردید.
دیدار هیئت چینی از دانشگاه (6 of 12).jpg 
 
 

در ادامه دکتر شیرانی ضمن ابراز خرسندی از حضور نامبردگان در دانشگاه و ارائه توضیحاتی در خصوص مراکز آموزشی و تحقیقاتی، توانمندی ها و دستاورد­های دانشگاه شهید بهشتی از جمله راه اندازی اولین گروه آموزشی زبان و ادبیات چینی در دانشگاه شهید بهشتی در بین دانشگاه های کشور بیان نمود و ادامه داد: «توسعه ارتباطات آکادمیک با دانشگاه های آسیایی به ویژه دانشگاه های مطرح کشور چین یکی از اهداف بزرگ و برنامه ریزی شده در مدیریت همکاری های علمی بین المللی این دانشگاه می باشد.»

دیدار هیئت چینی از دانشگاه (11 of 12).jpg 
 
 

دکتر عنانی نیز از آمادگی گروه خود برای برگزاری دوره های مشترک، تبادل استاد و دانشجو و اعزام دانشجویان دکتری در قالب دوره های کوتاه مدت تحقیقاتی سخن گفت. در انتها هیات مذکور با حضور در یکی از کلاس های گروه زبان و ادبیات چینی و شرق دور در دانشکده ادبیات و علوم انسانی، از نزدیک با دانشجویان و اساتید این رشته بحث و گفتگو نمودند.

 

گزارش تصویری

دیدار هیئت چینی از دانشگاه (12 of 12).jpg 
 
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: دانشگاه ژنگ ژو - چین - اهدای کتاب
منبع خبر مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی
تعداد مشاهده: 1,673
اخبار : امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ژنگ ژو کشور چین
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی