دانشگاه شهید بهشتی

ارتقاء رتبه وب سایت دانشگاه شهید بهشتی در رتبه بندی جهانی وبومتریکس

تاریخ انتشار: 1397/11/13 01:17 ب.ظ

در آخرین رتبه بندی جهانی وبومتریکس، جایگاه وب سایت دانشگاه شهید بهشتی ارتقاء یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، ویرایش نسخه ژانویه ۲۰۱۹ رتبه بندی جهانی وبومتریکس که به ارزیابی حضور علمی و پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها در وب می پردازد، منتشر شد و حدود ۲۰۰ دانشگاه ایرانی در میان برترین ها هستند.

بر اساس این گزارش، دانشگاه شهید بهشتی توانست با رتبه جهانی 1121، جایگاه خود را  118 پله‌ ارتقاء دهد. در رتبه بندی 2019، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، تهران، علوم پزشکی شهیدبهشتی، تربیت مدرس، صنعتی امیرکبیر، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان، علوم پزشکی مشهد، علم و صنعت ایران  و علوم پزشکی اصفهان در جایگاه های اول تا دهم قرار دارند.

رتبه بندی جهانی وبومتریکس یک نظام رتبه بندی است که به ارزیابی حضور علمی و پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها در وب از طریق وب سایت های دانشگاهی می پردازد. مبنای این رتبه بندی براساس ۴ شاخص تعداد صفحات وب دانشگاه در گوگل (شاخص Presence)، تعداد ارجاع یا لینک های برقرار شده (شاخص Visibility)، تعداد استنادات (شاخص Openness)، تعداد مقالات کیفی در سایت سایماگو SCImago (شاخص Excellence) است.

 از سال ۲۰۰۴، رتبه بندی وب (یا Webometrics Ranking) دو بار در سال منتشر می شود و بیش از ۲۷ هزار موسسه آموزش عالی در سراسر جهان را پوشش می دهد.

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: رتبه بندی جهانی وبومتریکس
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,249
اخبار : ارتقاء رتبه وب سایت دانشگاه شهید بهشتی در رتبه بندی جهانی وبومتریکس
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی