دانشگاه شهید بهشتی

کسب رتبه سوم کشور در انتشار مقاله در فهرست شاخص نیچر

تاریخ انتشار: 1397/09/28 08:52 ق.ظ

کسب رتبه سوم توسط دانشگاه شهید بهشتی در انتشار مقاله در فهرست شاخص نیچر

 

بر اساس نتایج رتبه‌بندی نیچر در سال 2017، دانشگاه شهید بهشتی در شاخص «انتشار مقاله در فهرست شاخص نیچر» جایگاه سوم کشور را به خود اختصاص داد.

دکتر بابک شکری معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: دانشگاه شهید بهشتی در سال 2017 و بر اساس این شاخص با انتشار ۱۴ مقاله در فهرست شاخص نیچر بعد از پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و دانشگاه تهران دارای رتبه سوم در کشور است. در این سال دانشگاه‌­های شیراز، صنعتی شریف و تربیت مدرس به ترتیب در جایگاه چهارم، پنجم و ششم قرار گرفتند.

معاون پژوهشی و فناوری، افزود: همچنین در بازه زمانی ۱ اکتبر ۲۰۱۷ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸، دانشگاه شهید بهشتی با انتشار ۱۷ مقاله در رتبه سوم قرار گرفت. لازم به ذکر است در دو سال اخیر دانشگاه شهید بهشتی در حوزه علوم فیزیکی در رتبه دوم قرار دارد.

دکتر شکری، در خصوص «فهرست شاخص نیچر» خاطرنشان کرد: انتشارات نیچر دارای فهرستی به نام فهرست شاخص است؛ این فهرست شامل برترین نشریاتی است که توسط انتشارات نیچر منتشر می‌شوند (ازجمله ۲ نشریه مهم Science و Nature). انتشارات نیچر ۱۴۹ نشریه منتشر می‌کند که ۸۲ نشریه در فهرست شاخص نیچر قرار دارند. این انتشارات بر اساس مجموع درصد نویسندگان مقاله­های منتشرشده هر موسسه یا کشور در فهرست شاخص نیچر، یک رتبه‌بندی از موسسه‌ها و کشورها در هرسال ارائه می­­کند که ایران در سال ۲۰۱۷ در رتبه سی و چهارم این رتبه‌بندی قرارگرفته است.

معاون پژوهشی و فناوری، ضمن تبریک این دستاورد مهم گفت: این موفقیت ارزشمند را به جامعه دانشگاهی تبریک عرض نموده و توفیق خدمتگزاری مستمر را از درگاه ایزد منان در جهت رشد و شکوفایی ایران اسلامی مسألت می‌نماییم.

 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: نیچر، رتبه بندی، انتشار مقاله
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,322
اخبار : کسب رتبه سوم کشور در انتشار مقاله در فهرست شاخص نیچر
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی