دانشگاه شهید بهشتی

دومین همایش ملی دوسالانه آموزش زبان‌فارسی به غیرفارسی زبانان گشایش یافت

تاریخ انتشار: 1397/08/21 01:02 ب.ظ
image_2018_11_12-13_22_16_269_jPP.jpg
آیین افتتاح دومین همایش ملی دوسالانه آموزش زبان‌فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا)، دوشنبه 21 آبان‌ماه 1397 در تالار مولوی دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بررسی و دست یافتن به راه حل استاندارد سازی منابع و مواد آموزشی تدریس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان از مهم ترین اهداف همایش «آزفا» است.
دکترسیدحسن صدوق رئیس دانشگاه، دکتر حداد عادل رئیس بنیاد سعدی، دکتر ابوالقاسم اسماعیل پور مدیر همایش و رئیس مرکز آزفای دانشگاه و دکتررضامراد صحرایی دبیر علمی همایش و معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی سخنرانان اصلی مراسم افتتاحیه بودند.
دکتر صدوق در سخنانی نقش و جایگاه زبان و ادبیات فارسی را در انسجام ملی و همچنین در اعتلای تمدن بشریت مهم و موثر خواند و گفت: زبان فارسی در حوزه تمدنی خارج از مرزبندی سیاسی گسترش یافته است؛ در ادوار مختلف تاریخی شاهد نفود و گسترش فرهنگ، عناصر و ارزش های ایرانی نه تنها در منطقه بلکه از شرق دور تا غرب هستیم.
دکتر حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز در سخنانی با قدردانی از ریاست دانشگاه شهید بهشتی در برگزاری این همایش مهم اظهار داشت: گسترش زبان فارسی در فراسوی مرزهای جغرافیایی مهم‌ترین هدف و برنامه بنیاد سعدی است که  این هدف در بنیاد به عنوان یک حرفه تخصصی دنبال می شود.
در بخشی از این آیین، از ولادیمیر ایوانف رئیس گروه آموزشی فقه‌الغه ایرانی دانشگاه دولتی مسکو، فلیحه زهرا کاظمی رئیس بخش فارسی دانشگاه بانوان پاكستان و دکتر احمد صفار مقدم استادپژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به پاس سالها تلاش و تحقیق در حوزه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان تقدیر شد.
 دومین همایش ملی دوسالانه آموزش زبان‌فارسی به غیرفارسی زبانان با محوریت موضوع «استانداردسازی مواد آموزشی زبان فارسی به غیرفارسی‌‏زبانان» ۲۱ و ۲۲ آبان ماه  1397 با همکاری بنیاد سعدی و دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.
اصول مدیریت آموزش زبان فارسی، اصول و مبانی برنامه­ریزی آموزشی مبتنی بر نیاز، اصول و مبانی سطح‌بندی منابع آموزش زبان فارسی با اهداف ویژه، اصول و مبانی تربیت مدرس زبان فارسی و فنون و شیوه‌های آموزش زبان فارسی از مهم ترین محورهای این همایش دو روزه است.
 
 
این گزارش تکمیل خواهد شد. 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,398
اخبار : دومین همایش ملی دوسالانه آموزش زبان‌فارسی به غیرفارسی زبانان گشایش یافت
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی