دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی در بین برترین دانشگاههای جهان در حوزه علوم حیاتی

تاریخ انتشار: 1397/08/21 08:33 ق.ظ

 

 
براساس نتایج نظام‌رتبه‌بندی تایمز در سال 2019 میلادی، دانشگاه شهید بهشتی در جمع هزار و ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان  در رشته موضوعی علوم حیاتی  قرار گرفت.
نظام رتبه‌بندی تایمز نتایج رتبه بندی دانشگاه ها را در حوزه علوم حیاتی برای سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد که ۱۱ دانشگاه جمهوری اسلامی ایران در رشته موضوعی علوم حیاتی در جمع هزار و ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند.
در این رتبه بندی شاخص درآمد صنعتی دانشگاه شهیدبهشتی با ۴۰/۹ امتیاز در خور توجه است. در شاخص استناد نیز دانشگاه شهید بهشتی امتیاز ۲۵/۴ را کسب کرده است.
 ۱۰ دانشگاه ایرانی در این رتبه‌بندی به ترتیب شامل دانشگاه های صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد، گیلان، علوم پزشکی ایران، اصفهان، شهید باهنر کرمان، شهید بهشتی، شیراز، تبریز، تهران و ارومیه است.
نکته قابل توجه در رتبه بندی های موضوعی آن است که هیچ موسسه‌ای در گروه دانشگاه های برتر جهان قرار نمی گیرد مگر آن که حداقل هزار مقاله پژوهشی طی ۵ سال بررسی منتشر کرده باشد.
تایمز که ۱۱ رشته موضوعی را رتبه بندی می کند، آستانه انتشارات را متفاوت قرار داده و در حوزه علوم حیاتی این آستانه به ۵۰۰ مقاله در طی ۵ سال گذشته تقلیل داده شده است. علوم حیاتی در رتبه بندی تایمز  شامل طیفی از حوزه های تخصصی کشاورزی و جنگلداری، علوم زیستی، دامپزشکی و علوم ورزشی است.
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,265
اخبار : دانشگاه شهید بهشتی در بین برترین دانشگاههای جهان در حوزه علوم حیاتی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی