دانشگاه شهید بهشتی

گزارش کارگاه های برگزار شده توسط اداره آموزش های اجتماعی مرکز مشاوره در سال تحصیلی 1397

تاریخ انتشار: 1397/08/15 09:11 ق.ظ
مرکز مشاوره و آموزش های اجتماعی با رویکرد توانمندسازی دانشگاهیان عزیز و سازگاری دانشجویان ورودی جدید با محیط و سبک زندگی نو اقدام به برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی نموده است که خوشبختانه با استقبال بی نظیر نسبت به سال های گذشته مواجه شده است. در ذیل گزارش کارگاه ها به تفصیل آمده است.
1)     کارگاه آموزشی با عنوان "تله های ارتباطی همسران" در تاریخ 13 شهریور ماه با حضور سرکارخانم دکتر چراغی، از ساعت 10 تا 12 به مناسبت روز ملی خانواده در تالار مولوی برگزار گردید. این دوره ی آموزشی با حضور 158 نفر از کارمندان دانشگاه برگزار شد. سر فصل های اصلی تدریس شده در این دوره آموزشی شامل چرخه های منفی بین همسران، تله های فکری، تله های رفتاری و تله های احساسی بود.
به مناسبت هفته ی سلامت روان در سال 1397 دو کارگاه ذیل درنظر گرفته شد:
2)     کارگاه آموزشی "وقتی رنج می‌بریم و درد می‌کشیم" با موضوع تاب آوری، در تاریخ 22 مهرماه با حضور دکتر محمدی، از ساعت 11 تا 14 در سالن شهدای گمنام معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار شد. تعداد 66 نفر از دانشجویان رشته های مختلف و همیاران سلامت روان در این جلسه شرکت کردند. سرفصل های این کارگاه شامل بیان تعریف از تاب آوری، تفاوت درد و رنج، تحریف های شناختی و ارائه راهکارهایی برای افزایش تاب آوری بود.
3)     کارگاه آموزشی "ارتقاء و غنی سازی روابط زوجین" در تاریخ 23 مهرماه، با حضور  دکتر پورابراهیم، از ساعت 18 الی 21 در سالن جلسات خوابگاه متاهلین برگزار شد. تعداد 10 نفر از دانشجویان متاهل در این جلسه شرکت کردند. سرفصل های این دوره آموزشی شامل بیان موانع ارتباطی زوجین، تعارضات و چگونگی حل آن ها، چگونگی بهبود رابطه و راه افزایش رضایت از زندگی زناشویی بود.
4)     کارگاه آموزشی "چگونه در خوابگاه دوام بیاورم" در تاریخ 25 مهرماه، با حضور  دکتر شاهمرادی، از ساعت 11 الی 13 در کلاس 101 دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی برگزار شد. تعداد 38 نفر از دانشجویان ساکن خوابگاه در این جلسه شرکت کردند. سرفصل های بیان شده در این دوره شامل تفاوت های فردی، ویژگی های اجتماعی، تفاوت های فرهنگی و قومیتی، چگونگی پذیرش و یا حل مسائل، روش های حل تعارضات با هم اتاقی ها و سازگاری با شر ایط زندگی خوابگاهی بود.
5)      کارگاه آموزشی "دونده موفقی باش" با محوریت تکنیک های موفقیت در دانشگاه، در تاریخ 5 آبان ماه با حضور آقای دکتر علیزاده، از ساعت 11 الی 13 در تالار ناصر خسرو دانشکده ادبیات برگزار شد. تعداد 46 نفر از دانشجویان رشته های مختلف و همیاران سلامت روان در این جلسه شرکت کردند. سرفصل های مطرح شده شامل دلایل ورود به دانشگاه، هدف گذاری برای آینده، یافتن مسیر درست برای موفقیت، موانع موفقیت از جمله برخی تحریف های شناختی و تکنیک هایی برای موفقیت در دانشگاه بود.
6)     کارگاه آموزشی "می‌خواهم فراموشش کنم" با موضوع شکست عاطفی، در تاریخ 12 آبان ماه، با حضور خانم فلاحت پیشه از ساعت 11 الی 13 در سالن شهدای گمنام معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار شد. تعداد 30 نفر از دانشجویان در این کارگاه شرکت کردند. سرفصل های این دوره ی آموزشی شامل دلبستگی، باورهای اشتباه در رابطه عاطفی، چگونگی پذیرش و کنار آمدن با شکست عاطفی بود.
IMG_6885.JPGphoto_2018-10-20_10-07-53.jpgIMG_6885.JPG
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر معاونت فرهنگی، اجتماعی - مرکز مشاوره
تعداد مشاهده: 2,977
اخبار : گزارش کارگاه های برگزار شده توسط اداره آموزش های اجتماعی مرکز مشاوره در سال تحصیلی 1397
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی