دانشگاه شهید بهشتی

یادی از دومین سالروز خاموشی زنده یاد دکتر مهدی خانبانی

تاریخ انتشار: 1397/08/01 11:07 ق.ظ
  دکتر سعید ایمانی، استادیار گروه روانشناسی بالینی و سلامت دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی
 
ای گمشده دل کجات جویم
در دام که مبتلات جویم
دیروز چو آفتاب بودی
امروز چو کیمیات جویم
 6c23af02-b318-4445-a9d6-f1a45040c216.jpg چقدر زود دیر شد. 2 سال از نبودن دو ست نازنیم مهدی عزیز می گذرد . اما هنوز در باورم نمی گنجد که دیگر وجود ندارد. آشنایی که خیلی زود به دوستی پایداری تبدیل شد اما سفر زودهنگامش مهلت نداد تا ثمره این دوستی طولانی مدت شود. دکتر خانبانی مجموعه­ای کاملی از صفات خوب و بی نظیر در زمینه های مختلف بویژه روابط عمومی خوب، شور و اشتیاق وافر به علم، کنجکاو و خلاق، مثبت اندیش و آینده نگر، تلاش و کوشش بسیار، خستگی ناپذیری و برقراری روابط عاطفی با دانشجویان بود. ویژگی های برجسته ایشان از جوانب مختلف هویدا بود. بطور خاص دارای ویژگی منحصر به فردی بودند که بطور ناخودآگاه هر فردی را در دیدار اول جذب خود می کرد و برخورد لطیف و سخاوتمندانه شان نفر مقابل محسور می کرد. جو مثبت عاطفی و گرمی که چاشنی شروع یک رابطه خوب می باشد . ایشان استادانه در این زمینه تبحر داشتند. ویژگی خارق العاده ای در انتقال خلق مثبت به دیگران  داشتند و بذر امید در ذهن و روان همه می کاشتند. 
مهدی روانشناسی بي نظير، با اخلاق، باانگیزه و به تمام معنا سرشار از انرژی مثبت بود. او برای خود رسالت معلمی را قائل بود و سمت و سوی ذهنی اش پرورش دانشجویانی بود که در خدمت جامعه و ارتقاء سلامت روان باشند. شخصیتی دلسوز و عاشق علم آموزی بود که با تمام توان زمینه رشد علمی برای دانشجویان فراهم میکرد. با توجه به شناختی که از وی دارم بسیار وقت شناس و منظم در انجام امور مختلف داشت بسیار به رعایت نظم مقید بود و با نظم و برنامه خاصِّ از پیش معیّن شده، کارهای خود را انجام می داد. مهدی اعتقاد داشت که تدبیر و برنامه ریزی سبب جلوگیری از اتلاف وقت و استفاده بهینه از زمان برای پیشبرد اهداف می شود که در این زمینه بی نظیر بودند. از کمترین زمان، بیشترین استفاده را می کردند و هیچگاه نمی گذاشتند وقتشان هدر برود.
حسن خلق خوبی داشت. خوش رفتاری و لطافت کلام مهدی سبب شده بود تا دانشجویان و همکاران، انس عجیبی با ایشان داشته باشند.
در زمینه ورزشی همانطور که بر همگان آشکار آشکار است بسیار به امر ورزش اهمیت میداد و خود به آن عمل می کرد و تاکید داشت که افراد نباید تک بعدی رشد کنند. معتقد بود همانطور که اکسیژن برای حیات لازم و ضروری است ورزش هم به مثابه اکسیژن برای سلامت روان و جسم مفید است.
مرگ حتمي است و هیچ کس هم از مرگ مستثنی نیست. اما مرگ مهدی خیلی زود اتفاق افتاد.
در بوستان دانایی و فرزانگی درختی بی نظیر و پر برگ و بار بود
خاک بر او خوش باد

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 692
اخبار : یادی از دومین سالروز خاموشی زنده یاد دکتر مهدی خانبانی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی