دانشگاه شهید بهشتی

مرکز مشاوره و آموزش های اجتماعی کارگاه های آموزشی با رویکرد مهارت آموزی به مناسبت گرامیداشت هفته "بهداشت روان" برگزار می کند

تاریخ انتشار: 1397/07/11 09:31 ق.ظ
سلامت روان به معنی سلامت هیجانی و روانشناختی است. به شکلی که فرد بتواند از تفکر و توانایی‌های خود استفاده کند، در جامعه عملکرد مناسبی داشته باشد و نیازهای معمول زندگی روزمره ی خود را برآورده سازد. فردی که ازسلامت روانی برخوردار است به طور معمول می‌تواند از خود در برابر بیماری های روانی مراقبت کند. پیشگیری از پیدایش بیماری های روانی و سالم کردن محیط روانی از ضروریات اولیه تامین بهداشت روانی محسوب می شود. بهداشت روانی فقط به تشریح علل اختلالات نمی پردازد، بلکه پیشگیری از بروز ناراحتی های روانی، به معنای وسیع آن به منظور جلوگیری از وقوع بیماری های شدید روانی را دنبال می کند.
 10 اکتبر برابر با 18 مهرماه از طرف سازمان جهانی بهداشت روان به عنوان "روز جهــــــانی بهـــــــداشت روان" نامگذاری شده است این سازمان هر ساله با هدف ترویج اهمیت حفظ سلامت روان شعار خاصی را برمی گزیند، شعار سال 2018 عبارت است از: سلامت روان جوانان؛ جهان در حال تغيير.
در ایران نیز از 18 تا 24 مهرماه به نام هفته بهداشت روان نام گذاری شده است و عمده ترین هدف در این هفته ارتقا و افزایش آگاهی و تغییر و اصلاح نگرش مردم نسبت به مسائل بهداشت روان می باشد.
جوانی، مقطعي مهم از دوران زندگي است که تحولات زيادي در آن رخ مي دهد، به عنوان مثال پایان یافتن دوران مدرسه، ترک خانه و ورود به دانشگاه يا کار جديد، براي بسياري اين زمان هيجان انگيز است و البته همراه با استرس و هراس و در برخي موارد، اگر این احساسات مديريت نشود مي تواند منجر به بروز مشکلاتی در حوزه سلامت روان گردد، به همین دلیل مرکز مشاوره و آموزشهای اجتماعی با رویکرد توانمند سازی و پیشگیری از آسیبها، اقدام به برگزاری کارگاههای آموزشی در حوزه های متعدد مهارتی نموده است، بدیهی است با توجه به تغییرات روزافزون اجتماعی و نیاز به انطباق با شرایط، یادگیری مهارتهای جدید می تواند یکی از راهکارهای موثر در سپری نمودن مسیر موفقیت با حفظ سلامت روان باشد، بنابراین با توجه به ضرورت آموزش مهارتهای جدید، تقویم کارگاهی نیمسال اول سال تحصیلی 98-97(ویژه دانشجویان) به شرح زیر اعلام می گردد.
 
تاریخ
روز
عنوان کارگاه
مدرس
ساعت
22/7/97
یکشنبه
وقتی رنج می بریم و درد می کشیم
آقای دکتر محمدی
11 الی 1
23/7/97
دوشنبه
ارتقاء و غنی سازی رابطه زوجین (ویژه دانشجویان متاهل)
آقای دکتر پورابراهیم
18 الی 21
25/7/97
چهارشنبه
میخواهم در خوابگاه دوام بیاورم
آقای دکتر شاهمرادی
11 الی 1
5/8/97
شنبه
دونده موفقی باش
آقای دکتر علیزاده
11 الی 1
12/8/97
شنبه
می خواهم فراموشش کنم
خانم فلاحت پیشه
11 الی 1
22/8/97
سه شنبه
برای زخم هایت کاری کن (پیشگیری از مصرف مواد روانگردان)
متعاقبا اعلام خواهد شد
15 الی 17
29/8/97
سه شنبه
از دایره ی ارتباطی من بیرون برو
آقای دکتر امیری
11 الی 1
6/9/97
سه شنبه
می خواهم دلنشین باشم
آقای دکتر قنبری
11 الی 1
10/9/97
شنبه
با هم کار کنیم، نه علیه هم (ویژه همیاران)
خانم دکتر عسگری
11 الی 1
20/9/97
سه شنبه
به ذهن خودت نباز
آقای دکتر جعفری
11 الی 1
24/9/97
شنبه
دیگر بس است، کوله بار اضطرابت را زمین بگذار
خانم دکتر قهاری
11 الی 1
 
تلفن تماس جهت ثبت نام: 29903263
آدرس:معاونت فرهنگی و اجتماعی، طبقه دوم، مرکز مشاوره و آموزش های اجتماعی

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر معاونت فرهنگی، اجتماعی - مرکز مشاوره
تعداد مشاهده: 3,192
اخبار : مرکز مشاوره و آموزش های اجتماعی کارگاه های آموزشی با رویکرد مهارت آموزی به مناسبت گرامیداشت هفته "بهداشت روان" برگزار می کند
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی