دانشگاه شهید بهشتی

دکتر صدوق: وزارت علوم و وزارت امور خارجه مصمم به گسترش همکاری‌های بین‌المللی با دانشگاه‌های کشورهای توسعه‌یافته هستند

تاریخ انتشار: 1397/05/24 02:27 ب.ظ

 رؤسای دانشگاه‌های شهید بهشتی، تهران، علامه طباطبایی، تربیت مدرس، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و شیراز سه‌شنبه ۲۳ مرداد 97 با حضور در وزارت امور خارجه با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و درباره مسائل بین‌المللی دانشگاه‌ها در شرایط کنونی کشور گفت‌وگو کردند.

2851124.jpgدر حاشیه این دیدار، خبرنگار جمهوری اسلامی (ایرنا) با دکتر سید حسن صدوق گفتگویی به عمل آورد.
دکتر صدوق در این گفتگو به خبرنگار ایرنا گفت: «وزارت امور خارجه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصمم به گسترش همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه‌ها هستند».
رئیس دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: «وزارت، علوم، تحقیقات و فناوری مصمم به افزایش فعالیت‌های بین‌المللی با دانشگاه‌های کشورهای توسعه‌یافته است و در این راستا نیازمند همکاری‌های بیشتر نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها هستیم».
دکتر صدوق که سابقۀ خدمت به عنوان دیپلمات ارشد در سمت سفیر و نمایندۀ دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان یونسکو به مدت 9 سال را در کارنامۀ کاری خود دارد افزود: «افزایش این همکاری‌ها با نمایندگی‌های سیاسی کشورمان در خارج از کشور می‌تواند زمینه‌های مناسب و مطلوبی را برای رفت‌وآمدهای هیئت‌های علمی ایجاد کند».
رئیس دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: «وزیر امور خارجه نیز در این دیدار دورنمای روابط بین‌المللی ایران را مناسب و مطلوب خواند و افق‌های خوبی را برای تعاملات علمی ترسیم کرد».
رئیس دانشگاه شهید بهشتی در ادامه به خبرنگار ایرنا گفت: «رؤسای دانشگاه‌ها در این دیدار گزارش همکاری‌های علمی با دانشگاه‌های بزرگ کشورهای اروپایی همچون فرانسه، آلمان، روسیه را ارائه کردند و خواستار ارائه تسهیلات بیشتر در حوزه فرصت‌های مطالعاتی، مقالات و رشته‌های مشترک شدند».
دکتر صدوق در انتهای این مصاحبه خاطرنشان کرد: «تسهیل در صدور رواید برای اساتید و اعضای هیئت‌علمی خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور برای گسترش هر چه بیشتر روابط ازجمله دیگر مباحثی بود که در این دیدار مطرح شد».
 
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,277
اخبار : دکتر صدوق: وزارت علوم و وزارت امور خارجه مصمم به گسترش همکاری‌های بین‌المللی با دانشگاه‌های کشورهای توسعه‌یافته هستند
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی