دانشگاه شهید بهشتی

مشارکت دانشگاه شهید بهشتی در برگزاری مدرسه تابستانی دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ

تاریخ انتشار: 1397/05/22 12:57 ب.ظ

 

دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ با همکاری دانشگاه شهید بهشتی از اول  تا20 مرداد ماه 1397 مطابق با 23 جولای لغایت 11 آگوست 2018، اقدام به برگزاری مدرسه تابستانی با موضوع انرژی در چهار رشته مهندسی توربوماشین، نفت و گاز، هسته ای و برق نمود.
هدف از این دوره ها نقش آفرینی موثر در ساختارسازی و سازماندهی تحقیقات برای توسعه فناوریهای کلیدی و نیزتولید ثروت در زمینه انرژی و توسعه روابط بین المللی دانشگاه بود. در این مدرسه دانشجویان و اساتید 9 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران، چین، ایتالیا، لیتوانی، الجزایر، شیلی، انگلستان در دوره های تئوری و عملی شرکت داشتند. همچنین دو روز بازدید صنعتی به انتخاب دانش پژوهان از مجموعه های صنعتی مرتبط از جمله نیروگاه اتمی لنینگراد، کارخانه زیمنس در سنت پترزبورگ و نیروگاه سیکل ترکیبی جنوب غربی سنت پترزبورگ صورت گرفت.
با هماهنگی های به عمل آمده از طرف دانشگاه شهید بهشتی، دکتر عامری استاد تمام دانشکده مهندسی مکانیک و انرژی دانشگاه شهید بهشتی در حوزه مهندسی توربوماشین و نیز دکتر آیت اللهی دانشیار دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه شریف در حوزه مهندسی نفت و گاز به عنوان اساتید مدعو جهت تدریس این دوره ها و دکتر نعیمی به عنوان دبیر کارگروه همکاری های مشترک ایران و روسیه حضور یافتند.
 در حاشیه این دوره، جلساتی نیز با بخش تحقیق و توسعه شرکت گازپروم جهت انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک و نیز مدیران دانشگاه پلی تکنیک و دانشگاه نفت وگاز سنت پترزبورگ با حضور دکتر عامری و دکتر آیت اللهی برگزار شد.
همچنین با تفاهم صورت گرفته با دانشگاه پلی تکنیک مقرر شد مقدمات لازم برای برگزاری دوره های زمستانی با همکاری دو طرف در ایران ترجیحاً در جزیره کیش صورت پذیرد.
 
تدریس دوره توربوماشین توسط دکتر عامری.jpeg
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,477
اخبار : مشارکت دانشگاه شهید بهشتی در برگزاری مدرسه تابستانی دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی