دانشگاه شهید بهشتی

گزارش آیین افتتاحیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی ٢٠١٨

تاریخ انتشار: 1397/04/27 09:01 ق.ظ

 زیست شناسی.jpg

آیین افتتاحیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی ٢٠١٨ به میزبانی ایران، با حضور  وزیر آموزیر آموزش و پرورش، مسئولان کشوری و شرکت‌کنندگان عصر روز یکشنبه 24 تیرماه 1397برگزار شد.
المپیاد جهانی زیست‌شناسی٢٠١٨، چهارمین میزبانی ایران در برگزاری المپیادهای جهانی است که در آن 270 دانش‌آموز از ٧٠ کشور جهان از ٢۴ تا ٣١ تیرماه در دو بخش تئوری و عملی به رقابت علمی با یکدیگر خواهند پرداخت و با آخرین دستاوردهای دانش‌آموزی در رشته زیست‌شناسی آشنا می‌شوند.  فاطمه مهاجرانی رییس سازمان استعدادهای درخشان در این مراسم ضمن خیر مقدم به شرکت‌کنندگان در این المپیاد گفت: باعث افتخار ایران و تک تک ماست که میزبان بیش از ۷۰ کشور هستیم. اتفاقی که نشان می دهد ایران و ایرانی فقط برای صلح قدم بر می دارد و علم می تواند دنیا را تعییر دهد و ما نیز در این مسیر قدم می‌زنیم. در ادامه از تمبر المپیاد با حضور وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد.
این المپیاد 6 آزمون دارد که 4 آزمون عملی آن در روز سه شنبه و دو آزمون تئوری آن در روز پنجشنبه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود. در آیین افتتاحیه ۲۹ المپیاد جهانی زیست شناسی، دکتر سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش،  پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران را قرائت کرد.
متن این پیام به شرح زیر است:
برگزاری بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی را صمیمانه تبریک می گویم و برای همه شرکت کنندگان ارجمند و دست اندرکاران سخت‌کوش آن آرزوی توفیق دارم.
نخبگی مجموعه‌ای از سه ویژگی «هوش و استعداد ، همت برجسته برای مطالعه و تحقیق و کار و تلاش و حوصله تحسین برانگیز برای پیگیری و ممارست است و نگاه عالمانه و حکیمانه به این ویژگی‌ها، روشن می‌کند که همه آنها نعمت و روزی خداوند بزرگ است و لذا دانش و نخبگی را باید در راه خداوند و برای خیر بندگان خدا، ارزانی داشت و آن را در خدمت حال و آینده جامعه، ملت و کشور قرار داد.
المپیاد جهانی زیست‌شناسی، میدانی برای تبادل اندیشه های دانش‌آموزان در زمینه علم زیست‌شناسی است و من امیدوارم میزبانی جمهوری اسلامی ایران در این المپیاد بزرگ علمی، فرصتی را فراهم آورد تا محیطی مناسب برای تبادل نظر کارشناسانه درباره کمیت و کیفیت آموزشی زیست‌شناسی در کشورهای عضو فراهم شود. بدون تردید جوانان شرکت کننده در این المپیاد جهانی می توانند در این عرصه مهم بین المللی، تلاش کنند. اهمیت رشته زیست شناسی و توانایی های محققین و دانشمندان این رشته را برای حل مسایل آن مورد توجه قرار داده و در حد توان راه حل های ممکن را ارائه دهند.
به وزیر محترم آموزش و پرورش توصیه اکید دارم برنامه‌های مشابه این رخداد مهم را در رشته‌های دیگر علمی گسترش دهد و با میزبانی از شخصیت‌های معتبر علمی جهان، دعوت از جوانان پرشور و علاقمند کشورها، بستر لازم برای گفت و گوی بین فرهنگ‌ها را میسر نمایند.
دولت جمهوری اسلامی ایران، حضور تک‌تک جوانان و دانش‌آموزان شرکت کننده در این المپیاد را میمون و مبارک می‌داند و به همه آنان و سرپرستان و معلمان و همراهان آنان خوشآمد می‌گوید.
این فرصت را مغتنم شمرده و به همه شما جوانان نخبه و نوید دهندگان آینده روشن کشور توصیه می‌کنم خانه پرافتخار میهن را با نیروی فکر و عزم و اراده، به گونه‌ای بسازید که شایسته این ملت و این تاریخ پر افتخار باشد. اطمینان دارم با استفاده از استعدادهای برتر و ظرفیت‌های فراوانی که در کشور وجود دارد، به جایگاه واقعی و شایسته خود دست خواهیم یافت. 
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 843
اخبار : گزارش آیین افتتاحیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی ٢٠١٨
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی