دانشگاه شهید بهشتی

برگزاری آزمون های المپیاد جهانی زیست شناسی در دانشگاه شهید بهشتی

تاریخ انتشار: 1397/04/27 07:04 ق.ظ
image_2018_7_17-19_55_53_692_cqA.jpg
 به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی، بیست و نهمین دوره المپیاد جهانی زیست شناسی به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی با برگزاری آزمون‌های تئوری و علمی رسماً کار خود را آغاز کرد. به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی، بیست و نهمین دوره المپیاد جهانی زیست شناسی امسال برای نخستین بار در ایران به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی از 24 تیرماه شروع شده است.
بر این اساس، در ادامه برگزاری این المپیاد علمی، پس از برگزاری مراسم افتتاحیه و یک روز استراحت تیم های شرکت کننده رقابت علمی خود را امروز 26 تیرماه به صورت رسمی آغاز کردند. در روز نخست المپیاد یعنی 26 تیرماه، 68 تیم شرکت کننده در 4 رشته عملی که شامل گیاهی، جانوری، بیوشیمی و سلولی-مولکولی و اکولوژی می‌شود با یکدیگر به رقابت پرداختند.
شایان ذکر است، هر تیم 4 شرکت کننده دارد که باید هر یک در 4 بخش عملی مذکور شرکت کنند. المپیاد جهانی زیست شناسی از سال 1990 میلادی هر ساله در یک کشور برگزار می شود و دانش پژوهان از کشورهای مختلف دنیا برای رقابت و یادگیری در کنار یکدیگر جمع می شوند.
 لازم به ذکر است، در این دوره از مسابقات که از 24 تیر تا 31 همین ماه در تهران برگزار می‌شود، 362 دانش پژوه با همراهان خود از 70 کشور مختلف جهان به تهران آمده‌اند و در دو بخش تئوری(کتبی) و عملی(آزمایشگاه) با یکدیگر رقابت می کنند. 
 
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,924
اخبار : برگزاری آزمون های المپیاد جهانی زیست شناسی در دانشگاه شهید بهشتی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی