دانشگاه شهید بهشتی

برگزاری بزرگترین نشست رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و فرانسه

تاریخ انتشار: 1397/03/28 05:14 ب.ظ

 

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه شهید بهشتی به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نشست مشترک رؤسای دانشگاه­های برتر ایران و فرانسه از روز سه‌شنبه 29 خردادماه سال جاری به مدت دو روز با حضور وزرای علوم ایران و فرانسه در پاریس برگزار می‌شود. در این سفر که به دعوت رسمی وزیر علوم و تحقیقات فرانسه انجام می‌شود، رؤسای ۳۵ دانشگاه بزرگ و برتر کشور فرانسه حضور می‌یابند.

رؤسای دانشگاه‌های شهید بهشتی، تهران، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، صنعتی اصفهان و علم و صنعت ازجمله رؤسای دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی ایران هستند که در این سفر وزیر علوم را همراهی می‌کنند و در این اجلاس مشترک به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.  در این نشست دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع رؤسای دانشگاه‌های دو کشور سخنرانی خواهد کرد و سپس تهیه نقشه راه همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور موردبررسی قرار می‌گیرد. همچنین تبادل استاد و دانشجو، انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و ایجاد دوره‌های مشترک تحصیلی از مواردی است که موردبحث و بررسی رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی دو کشور قرار خواهد گرفت.
بنا بر اعلام اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، از حدود ۲ ماه پیش کمیته همکاری‌های دوجانبه ایران و فرانسه برای بهره‌برداری بیشتر از این نشست تشکیل‌شده و انتظار می‌رود چهار سند همکاری به‌صورت تفاهم‌نامه به امضای نهایی برسد.
لازم به ذکر است دانشگاه شهید بهشتی ازجمله دانشگاه‌هایی است که همکاری­ها و تعاملات علمی متنوعی ازجمله برگزاری دوره‌های دکتری مشترک، اعزام دانشجو به دوره‌های پسادکتری، تبادل دانشجو و برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک با دانشگاه­های مختلف فرانسه دارد. دانشگاه شهید بهشتی از سال گذشته به عضویت آژانس دانشگاه­های فرانکوفون (AUF) درآمده که همکاری­های بین دانشگاهی را حمایت و تسهیل می‌کند.

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,227
اخبار : برگزاری بزرگترین نشست رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و فرانسه
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی