دانشگاه شهید بهشتی

گزارش برگزاری اولین دوره بین المللی اکسترنشیپEFT( درمان هیجان مدار)

تاریخ انتشار: 1397/02/30 09:07 ق.ظ
اولین دوره بین‌امللی اکسترنشیپ EFT (درمان هیجان‌مدار) از تاریخ 11 الی 14 اردیبهشت ماه 1397 با همکاری ICEEFT(مرکز بین‌المللی آموزش رویکرد هیجان‌مدار)، در دانشکده روان‌شناسی و علوم‌تربیتی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
درمان هیجان مدار یک رویکرد کوتاه مدت و ساختارمند در زوج درمانی است که کاربرد خانوادگی و انفرادی نیز دارد. این روش درمانی براساس شاخص‌های APA (انجمن روانپزشکی امریکا)، به تایید پژوهش‌های تجربی رسیده است و مطالعات شایان توجهی در زمینه تاثیر مثبت آن در بهبود مشکلات همسران وجود دارد که موید پایدار بودن نتایج درمانی در مداخلات زوج درمانی است.

aks1.jpg

زوج درمانی هیجان مدار (EFCT) با مداخلات خود، شدت تشنج و تعارضات بین همسران را کاهش داده و به آن‌ها کمک می‌کند تا ضمن آگاهی از هیجانات خود، بر خواسته‌ها، تجارب مطلوب و پیوند آفرینی‌های عاطفی در روابطشان تمرکز یابند.
بنابراین در شرایطی که آمار فزاینده طلاق، تهدیدی جدی برای بنیان خانواده ایرانی محسوب می‌شود، فراهم نمودن زمینه تربیت متخصصان در حوزه ازدواج و خانواده با رویکردی که به لحاظ علمی از پشتوانه و شواهد پژوهشی محکمی برخوردار است، اهمیت بسیار بالایی دارد.
استقبال 70 نفر از روان‌شناسان، مشاوران و روانپزشکان در حوزه تخصصی ازدواج و خانواده برای شرکت در این دوره آموزشی نیز بیانگر این نیاز و ضرورت بوده است.
مدرسان این دوره آموزشی کریاکی پُلی‌کرانی (از کشور یونان) و لیون میگِرود (از کشور بلژیک)، از مدرسان مجاز مرکز بین‌المللی آموزش رویکرد هیجان‌مدار (ICEEFT) بودند و دوره با رضایت شایان توجه شرکت کنندگان، مدرسان و درخواست برای برگزاری دوره پیشرفته جهت کسب درجه درمانگر مجاز بین‌المللی رویکرد هیجان مدار به پایان رسید.


Sorosh-Icon
کلید واژه ها: هیجان مدار- زوج درمانی- اکسترنشیپ - دانشگاه شهید بهشتی- دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی
منبع خبر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی
تعداد مشاهده: 1,897
اخبار : گزارش برگزاری اولین دوره بین المللی اکسترنشیپEFT( درمان هیجان مدار)
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی