دانشگاه شهید بهشتی

بازدید هیات عالی رتبه دانشگاه ملی اوراسیای کشور قزاقستان از دانشگاه شهید بهشتی و ملاقات با ریاست دانشگاه

تاریخ انتشار: 1397/02/18 09:16 ق.ظ
هیات عالی رتبه دانشگاه ملی اوراسیای کشور قزاقستان به سرپرستی آقای Yerlan Sydykov ریاست آن دانشگاه، در روز دوشنبه 17 اردیبهشت، ضمن بازدید از دانشگاه شهید بهشتی با آقای دکتر صدوق دیدار و گفتگو کردند.
در این بازدید که معاون، رئیس دانشکده روابط بین الملل، مدیر دپارتمان بین الملل و یک تن از اعضای هیات علمی دانشگاه ملی اوراسیا نیز حضور داشتند، ابتدا از آزمایشگاه های مختلف پژوهشکده لیزر و پلاسما و امکانات پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی بازدید به عمل آمد. سپس طرفین در خصوص اعزام دانشجویان قزاقستانی برای دوره های کوتاه مدت و بلند مدت تخصصی لیزر ابراز تمایل کرده و در مورد اجرای پروژه های مشترک در زمینه گونه شناسی و مطالعات ذی ربط با گیاهان دارویی ابراز علاقه نمودند.
سپس با حضور در محل دانشکده ادبیات و علوم انسانی با معاونت پژوهشی ، ریاست مرکز آزفا و تنی چند از مدیران گروه های مختلف آن دانشکده دیدار و گفتگو نمودند. در این ملاقات امکان همکاری در حوزه های شرق شناسی، باستان شناسی، تاریخ، زبان فارسی و زبان روسی مورد بررسی قرار گرفت.
هیات مذکور پس از بازدید از برخی واحدهای دانشگاه با حضور در دفتر رئیس، با آقای دکتر صدوق ریاست دانشگاه شهید بهشتی دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار که آقای دکتر شیرانی مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی نیز در آن حضور داشت، راههای توسعه همکاری ها بر پایه تفاهم نامه ای که چند هفته قبل در آستانه به امضای طرفین رسیده بود بررسی گردید.
در این جلسه آقای Yerlan Sydykov ضمن ابراز رضایت خود نسبت به بازدیدهای انجام شده از واحدهای تکنولوژیک دانشگاه ابراز امیدواری نمود که طرفین در این حوزه ها هر چه بیشتر فعالیت نمایند و اعلام نمود که آن دانشگاه برای اعزام دانشجویان، برگزاری کنفرانس های مشترک و پذیرش دانشجویان دکتری به صورت مشترک آمادگی لازم را دارد. همچنین ایشان پیشنهاد برگزاری اجلاس مشترک بین روسای دانشگاه های برتر ایران و قزاقستان به میزبانی آستانه یا تهران را ارائه نمود.
در ادامه آقای دکتر صدوق با بیان این نکته که مشترکات فرهنگی میان ملت ایران و قزاقستان بسیار زیاد می باشد تاکید کرد که باید حداکثر بهره برداری از این مشترکات به عمل آید. ایشان همچنین اعلام نمود که دانشگاه شهید بهشتی به دلیل حسن همجواری و مشترکات دینی و فرهنگی با کشور قزاقستان، آمادگی دارد تا برای دانشجویان قزاقستانی تخفیفاتی برای تحصیل در این دانشگاه در نظر بگیرد. ایشان همچنین با تاکید بر این موضوع اعلام نمود: «هر آنچه که من به عنوان رئیس دانشگاه در اختیار دارم را به کار خواهم بست تا این مهم حاصل گردد».
در پایان نشست آقای دکتر صدوق اعلام نمود که در جلسه روز پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه که با حضور وزرای محترم امور خارجه و علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص چالش های ارتباطات با دانشگاه های خارجی برگزار می شود، نکاتی را در خصوص لزوم ارتباطات با دانشگاه های کشور قزاقستان گوشزد نماید و همچنین در جلسه روز جمعه 21 اردیبهشت که با حضور روسای دانشگاه های برتر کشور برگزار خواهد شد، پیشنهاد آقای Yerlan Sydykov مبنی بر برگزاری اجلاس مشترک بین روسای دانشگاه های برتر ایران و قزاقستان به میزبانی آستانه یا تهران را مطرح و در خصوص اهمیت برگزاری چنین اجلاس هایی با اعضای نشست رایزنی نماید.
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی
تعداد مشاهده: 1,795
اخبار : بازدید هیات عالی رتبه دانشگاه ملی اوراسیای کشور قزاقستان از دانشگاه شهید بهشتی و ملاقات با ریاست دانشگاه
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی