دانشگاه شهید بهشتی

سومین«جشن فارسی‌آموختگی زبان‌آموزان مرکزآموزش زبان‌فارسی به غیرفارسی‌زبانان» برگزار شد

تاریخ انتشار: 1396/11/01 11:21 ق.ظ
 
سومین«جشن فارسی‌آموختگی زبان‌آموزان مرکزآموزش زبان‌فارسی به غیرفارسی‌زبانان»، یکشنبه اول بهمن ماه 1396در تالار ناصر خسرو دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه، دکتر اکبری رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی در سخنانی گفت: "بسیار  خوشوقت و خوشحالم که در آیین دانش آموختگی دانشجویانی از نقاط مختلف جهان که با انگیزه آموختن آموزش زبان فارسی دور هم جمع شده اند شرکت می کنم. حتماً در مدتی که زبان فارسی را می آموختید این نکته را درک کرده اید که  شما با زبان یک فرهنگ  و تمدن کهنسال و بزرگ آشنا شده اید و این زبان دریچه ای را بر روی شما گشوده است که امکان دسترسی به اعمال بسیار ژرفی از دستاوردهای فرهنگی و تمدنی را برای شما فراهم کرده است. شما از طریق این زبان با قله هایی از ادب، فرهنگ400.jpg و تمدن بشری وارد گفتگو خواهید شد و  با آموختن زبان فارسی فرصت آشنایی با ملت بزرگ ایران را پیدا کرده اید."
دکتر خاتمی دیگر سخنران این مراسم نیز ضمن تبریک به دانش آموختگان زبان و ادبیات فارسی در مرکز «آزفا» اظهار داشت: "خوشحالم نهالی که در سال 1393 کاشته شد امروز به درختی تناور و برومند تبدیل شده است و ثمرات و نتایجی خوبی را به بارنشانده است که شما دانش آموختگان بخشی از ثمره و نتیجه تلاش همکاران من هستید. امیدوارم این مرکز هروز گسترده تر و عمیق تر به وظیفه خطیر آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان است اهتمام ورزد. مطمئن هستم از میان شما دانشمندان، مستشرقان و ایران شناسان بزرگی ظهور خواهد کرد."
دکتر بهروز ابطحی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه که به نمایندگی از دکتر حسن صدوق رئیس دانشگاه در این مراسم حضور داشت با اظهار خوشحالی از حضور در جمع دانش اموختگان مرکز آموزش زبان فارسی گفت: "مثلی هست که میگوید هر زبان مانند یک دنیا است و هرکسی که زبان جدیدی را می آموزد وارد دنیای جدیدی می شود؛ ورود شما را به دنیای زبان فارسی تبریک می گویم و امیدوارم با ادامه مطالعه ادبیات فارسی بتوانید از این زبان بزرگ لذت ببرید و در آینده شغلیتان از ان استفاده نمایید."
معاون پژوهشی و فناوری خاطر نشان کرد: "دانستن عمیق زبان‌ها بر روی دیدگاه، جهان بینی، شناخت و افکار انسان تاثیر عمیقی دارد و امیدوارم تاثیر زبان فارسی بر شما، مثبت و درخشان باشد."
تقدیر از دانش‌آموختگان مرکز آموزش زبان‌فارسی، پخش کلیپ و سخنرانی دانش آموختگان از جمله بخش های دیگر این آیین بود.
گزارش تصویری
 
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 889
اخبار : سومین«جشن فارسی‌آموختگی زبان‌آموزان مرکزآموزش زبان‌فارسی به غیرفارسی‌زبانان» برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی