دانشگاه شهید بهشتی

كسب رتبه سوم جشنواره بين المللي فارابي توسط مهدي مالمير دانش آموخته دكتري دانشگاه شهید بهشتی

تاریخ انتشار: 1396/10/27 01:18 ب.ظ
رساله دکتر مهدی مالمیر رتبه سوم جشنوراه بین‌المللی فارابی را در گروه علوم اجتماعی و علوم ارتباطات به دست آورد.photo_۲۰۱۸-۰۱-۱۷_۱۰-۱۴-۰۳.jpg
 به گزارش روابط‌ عمومی و اطلاع رسانی، رساله دکترای دکتر مهدی مالمیر با عنوان مطالعه تطبیقی-تاریخی زمینه و ریشه‌های اجتماعی شکاف دولت ملت با تأکید بر ایران(1357-1304) در نهمین جشنواره بین المللی فارابی رتبه برگزیده سوم (در بخش بزرگسال) را در  گروه علوم اجتماعی و علوم  ارتباطات کسب کرد.
لازم به ذکر است دکتر مهدی مالمیر مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را دانشگاه شهید بهشتی گذرانده و در سال 1395 در رشته جامعه شناسی گرایش مسائل اجتماعی ایران از رساله خود دفاع و با مدرک دکترا فارغ‌التحصیل شده است.
آئین تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره بین المللی فارابی یکشنبه 24دی ماه 1396با حضور رئیس جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رؤسای دانشگاه های برتر، رئیس بنیاد ملی نخبگان و اعضای برگزیده در سالن اجلاس سران برگزار شد.
photo_۲۰۱۸-۰۱-۱۴_۱۴-۱۹-۵۶.jpg

 چکیده پایان نامه دکتر مهدی مالمیر:
این تحقیق به دنبال شناسایی علل و زمینه­های ساختاری و تاریخی موجبه شکاف دولت­-ملت به عنوان نوعی اختلال رابطه­ی سیاسی است که طي آن رابطه بين دولت با ملت دچار مشكل مي­شود و به حالت شكنندگي در مي­آيد. براي بررسي اين مساله در سطح كلان از چارچوب نظري تلفيقي با اتكاء بر نظريه عمومي قدرت استفاده شده است. مطابق اين مدل عمومی و چندسطحي، رابطه بين دولت با ملت بر مبنای توانايي و ظرفيت دو عاملیت دولت و ملت تحت تاثير شرايط ساختاري دروني و بيروني قرار دارد. در اين مطالعه مبتني بر روش­شناسي تركيبي از دو روش كيفي-تطبيقي(فازي) براي تحليل مساله در سطح (N) بزرگ و روش تاريخي(موردپژوهي) براي تحليل مساله در ارتباط با مورد ويژه ايران استفاده شده است. در ارتباط با وضعيت خاص ايران، سه مقطع پهلوي اول(1320-1304)، پهلوي دوم(1332-1320) و پهلوي سوم(1357-1332) مورد مطالعه قرار گرفته است.
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,823
اخبار : كسب رتبه سوم جشنواره بين المللي فارابي توسط مهدي مالمير دانش آموخته دكتري دانشگاه شهید بهشتی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی