دانشگاه شهید بهشتی

برگزیدگان جایزه یونس امره تقدیر شدند

تاریخ انتشار: 1396/10/16 12:38 ب.ظ

بسمه تعالی​

 

دومین جایزه ترجمه ترکی استانبولی مؤسسه یونس امره برگزار شد و در سه بخش پژوهش، ادبی و کودک، پنج نفر مترجم برگزیده معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم اعلام آثار برگزیده و اهدای جوایز دومین جایزه ترجمه ترکی استانبولی موسسه یونس امره عصر روز شنبه نهم دی­ماه با حضور دکتر توفیق سبحانی، دکتر محمدتقی امامی‌خویی و دکتر بهروز بیگ‌بابایی در کانون زبان فارسی برگزار شد.
در این مراسم جایزه بخش تحقیقی و پژوهش از میان پنج اثر پژوهشی که به مؤسسه ارسال شده بود، به دکتر عطاالله حسنی دانشیار گروه تاریخ دانشگاه شهید بهشتی برای ترجمه کتاب فضولی تعلق گرفت. در بخش آثار ادبی به ترتیب حروف الفبا، مژده الفت برای ترجمه سه کتاب، مژگان دولت‌آبادی برای ترجمه کتاب «استانبول استانبول»، تهمینه زاردشت برای ترجمه کتاب «بید پالاس» و ارسلان فصیحی برای ترجمه سه کتاب روی سن رفتند و جوایز خود را از مدیر موسسه یونس امره دریافت کردند.
بخش ادبیات کودک از دیگر بخش‌های داوری شده در این جایزه بود که در این بخش آتوسا آبکار برای ترجمه چهار کتاب به عنوان برگزیده روی سن رفت و جایزه خود را دریافت کرد، همچنین به رسم یادبود به بهروز بیگ‌بابایی برای پژوهش‌های او در زمینه زبان فارسی و ترکی استانبولی و ترجمه آثار این دو زبان هدیه ای به رسم یادبود اهدا شد.
توفیق سبحانی، محمدتقی امامی‌خویی نیز به عنوان پیشکسوتان ترجمه ادب و تاریخ زبان فارسی و ترکی استانبولی از دیگر تقدیرشدگان این مراسم بودند که ضمن ایراد سخنرانی برای مهمانان به رسم یادبود لوح‌تقدیر و هدیه‌ای از مدیر موسسه یونس امره دریافت کردند.

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: برگزیدگان جایزه یونس امره تقدیر شدند
منبع خبر دانشکده ادبیات و علوم انسانی
تعداد مشاهده: 1,529
اخبار : برگزیدگان جایزه یونس امره تقدیر شدند
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی