دانشگاه شهید بهشتی

دیدار سفیر کبیر کشور افغانستان با رئیس دانشگاه شهید بهشتی

تاریخ انتشار: 1396/10/12 04:31 ب.ظ
 

_N3A5969_resize.JPG 

​به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی، روز سه شنبه 12 دی 1396، دکتر نصیر احمد نور، سفیر کبیر کشور افغانستان با دکتر سید حسن صدوق، رئیس دانشگاه شهید بهشتی در روز سه شنبه 12 دی 1396 دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار، دکتر صمد حاج جباری معاونت دانشجویی، دکتر امیرسعید شیرانی مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی و دکتر محمدرضا قلمبران رئیس اداره جذب و هدایت دانشجویان غیرایرانی دانشگاه شهید بهشتی نیز حضور داشتند. 

 در این نشست، دکتر سید حسن صدوق رئیس دانشگاه، روابط علمی و دانشگاهی دو کشور را پشتوانه روابط سیاسی و اقتصادی دانست و داشتن مرز و زبان مشترک را فرصتی برای ارتباطات و تعاملات بیشتر و گسترده تر ارزیابی نمود. رئیس دانشگاه برای ملت افغانستان عزت، سربلندی و موفقیت را آرزو نمود و بر تعمیق روابط و همکاریهای علمی طرفین تأکید کرد. رئیس دانشگاه شهید بهشتی، در این نشست ضمن تشریح زمینه های تعامل و همکاریهای بیشتر میان دو کشور در حوزه دانشگاهی و علمی، دیدگاههای حمایتی خود را به منظور ایجاد بسترهای مساعد برای تحصیل دانشجویان افغان در دانشگاه شهید بهشتی مطرح نمود.
 

 سپس، دکتر شیرانی مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی، به معرفی دانشگاه شهید بهشتی و امکانات و تسهیلات این دانشگاه اشاره کرد و آماری از تعداد دانشجویان خارجی و به خصوص دانشجویان کشور افغانستان شاغل به تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی ارائه نمود. وی ابراز امیدواری کرد که ارتباطات و تعاملات بیشتری با دانشگاههای کشور افغانستان برقرار شود.

_N3A6083_resize.JPG

سفیر کبیر کشور افغانستان در این دیدار ضمن تشکر از همکاری های علمی و فرصتهای فراهم شده توسط دانشگاه شهید بهشتی به منظور تحصیل دانشجویان افغان، در زمینه توسعه روابط و همکاری های علمی، آموزشی و تحصیلی دو کشور و فراهم شدن فرصتهای راهبردی و پتانسیلهای موجود در این زمینه با توجه به حسن همجواری و همزبانی دو کشور مطالبی را مطرح کرد. وی در ادامه، به بیان مسائل دانشجویان افغان پرداخت.

_N3A6087_resize.JPG 

گزارش تصویری 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,655
اخبار : دیدار سفیر کبیر کشور افغانستان با رئیس دانشگاه شهید بهشتی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی