دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی در بین 10 دانشگاه برتر ایرانی در رتبه بندی گوگل اسکالر

تاریخ انتشار: 1396/09/11 10:13 ق.ظ
 index.jpg
ویرایش چهارم نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر پایه استناد «گوگل اسکالر» در جولای ۲۰۱۷، نشان می‌دهد که ۱۵۹ موسسه ایرانی در فهرست 5هزار موسسه‌ این نظام جای گرفته‌اند.
دانشگاه‌های «علوم پزشکی تهران»، «تهران»، «تربیت مدرس»، «علوم پزشکی شهید بهشتی»، «صنعتی شریف»، «صنعتی امیرکبیر»، «صنعتی اصفهان»، «علوم پزشکی اصفهان»، «شهید بهشتی» و «علم و صنعت ایران» در رتبه‌های اول تا دهم ملی جای گرفته‌اند.
هدف کلیدی از انتشار این نظام رتبه‌بندی، تشویق موسسه‌ها به حضور بیشتر و فعال‌تر در فضای وب است. آزمایشگاه «سایبرمتریکس» سالانه دو ویرایش از این نظام را در ماه‌های جولای و دسامبر منتشر می‌کند. این نظام رتبه‌بندی، موسسه‌ها را با نشانی وب‌سایتشان در پایگاه «گوگل اسکالر» شناسایی و ۱۰ «پروفایل» عمومی آنها را پایش می‌کند.
پس از آن استنادها شمارش و موسسه‌ها بر پایه شمار استنادهایشان رتبه‌بندی می‌شوند. اگر «پروفایل»‌های گوناگونی برای یک پدیدآور در «گوگل اسکالر» باشد، «پروفایلی» گزینش می‌شود که عملکرد بهتری دارد.
در جدول زیر، رتبه ملی و جهانی و شمار استنادهای ۱۰ موسسه برتر ایرانی در نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر پایه استناد «گوگل اسکالر» آمده است.
نام موسسه
رتبه ملی
رتبه جهانی
شمار استنادها
دانشگاه علوم پزشکی تهران
۱
۴۳۶
۱۲۹۶۷۱
دانشگاه تهران
۲
۷۹۸
۶۳۶۷۶
دانشگاه تربیت مدرس
۳
۸۸۷
۵۳۴۶۸
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
۴
۸۹۵
۵۲۷۱۰
دانشگاه صنعتی شریف
۵
۹۸۶
۴۶۲۲۷
دانشگاه صنعتی امیرکبیر
۶
۱۰۲۴
۴۳۸۴۶
دانشگاه صنعتی اصفهان
۷
۱۰۷۰
۴۱۰۴۸
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۸
۱۲۰۸
۳۲۳۴۲
دانشگاه شهید بهشتی
۹
۱۲۲۴
۳۱۳۵۴
دانشگاه علم و صنعت ایران
۱۰
۱۲۳۱
۳۱۱۸۰
 
در فهرست دانشگاه‌ها بر پایه استنادهای «گوگل اسکالر» در جولای ۲۰۱۷، «Harvard University» با ۱۷۳۴۵۳۳ استناد پیشگام است و «Stanford University»، «Johns Hopkins University»، «University of California Berkeley»، «MIT»، «University of Chicago»، «University of Cambridge»، «Princeton University»، «University College London»،  و «University of Oxford» در جایگاه دوم تا دهم هستند.
منبع: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 2,143
اخبار : دانشگاه شهید بهشتی در بین 10 دانشگاه برتر ایرانی در رتبه بندی گوگل اسکالر
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی