دانشگاه شهید بهشتی

آیین معارفه دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد

تاریخ انتشار: 1396/09/08 05:36 ب.ظ
photo_۲۰۱۷-۱۱-۲۹_۱۶-۱۷-۱۱.jpg

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی، آیین معارفه دانشجویان غیر ایرانی ورودی سال 96 و تقدیر از دانشجویان غیر ایرانی که از رشد و پیشرفت تحصیلی خوبی برخوردار بودند، بعد از ظهر روز چهارشنبه 8 آذر ماه 1396 با حضور دکتر افضلیان معاون آموزشی دانشگاه، دکتر احمد زاده، معاون مدیر کل سازمان امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر قلمبران، رئیس اداره جذب و هدایت دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه در محل تالار دانشکده شیمی و نفت دانشگاه برگزار شد.
دکتر افضلیان معاون آموزشی دانشگاه به عنوان اولین سخنران، در صحبت های خود ، ضمن تبریک به مناسبت هفته وحدت و ولادت پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد (ص) و خیر مقدم به دانشجویان غیر ایرانی ورودی سال جاری، گفت: "دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یک دانشگاه جامع جزء 5 دانشگاه جامع سطح یک کشور قرار دارد. و شما دانشجویان غیر ایرانی که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کرده اید حتماً به این مهم واقف بوده اید. هم اکنون دانشگاه شهید بهشتی پذیرای نزدیک به 18000 دانشجو در مقاطع مختلف است که دانشجویان غیر ایرانی نیز سهمی از این تعداد را به خود اختصاص داده اند. دانشگاه در تلاش است نسبت دانشجویان خود را در دوره های مختلف، بر اساس استاندارد های خود به الگوی4،4،2 نزدیک کند به این معنا که به ازای هر 4 دانشجوی کارشناسی، 4 دانشجوی کارشناسی ارشد و 2 دانشجوی دکتری پذیرش نماید."
افضلیان در ادامه سخنان خود گفت: "دانشگاه در دوره های تحصیلات تکمیلی از استاندارد های خاص پیروی می کند و با توجه به اینکه بیشتر دانشجویان غیر ایرانی در دوره های تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند لازم است استاندارد های پژوهشی را کاملاً مراعات نمایند و انتظار می رود در دوره های تحصیلات تکمیلی حداقل5/2 سال فعالیت پژوهشی در دوران تحصیلی خود داشته باشند. و علاوه بر دریافت امتیاز پژوهشی مناسب از محل پژوهش های دانشجویی نسبت به انتشار حداقل 2 مقاله نیز در مجلات معتبر و مجلات سفید فهرست شده در دانشگاه اقدام نمایند."
معاون آموزشی دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: "قوانین و مقررات و ضوابط آموزشی به انحاء مختلف مکتوب و الکترونیکی در اختیار دانشجویان غیر ایرانی قرار گرفته است و لازم است این دانشجویان به خوبی ضوابط دانشگاه را مرور نمایند."
افضلیان در پایان سخنان خود اضهار داشت: "دوره دانشجویی یکی از بهترین زمان های عمر و زندگی یک انسان است. پس تلاش کنید از این فرصت زندگی دانشجویی لذت برده و از آن بهره کافی ببرید."
دکتر قلمبران رئیس اداره جذب و هدایت دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه سخنران بعدی این مراسم بود. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر شهریاری، در سخنان کوتاهی به تشریح فعالیت های حوزه تحت امر خود پرداخت و با بیان اهم مشکلات آموزشی، آئین نامه ای و بودجه ای پیشنهاد هایی را برای رفع مشکلات موجود و بهبود شرایط آموزشی دانشجویان غیر ایرانی بیان داشت.
دکتر احمد زاده معاون مدیر کل سازمان امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در سخنان خود با ابراز خشنودی از حضور در جمع دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه شهید بهشتی گفت: "اسکان مشترک دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی و تعامل میان دانشجویان خارجی و ایرانی می تواند تأثیر مثبت در آموزش زبان و رفع ضعف های موجود در زبان آموزی دانشجویان غیر ایرانی داشته باشد."
احمد زاده در ادامه سخنان خود ابراز امیدواری کرد: "مشکلات و مسائل موجود با توجه به تلاش هایی که در زمینه اصلاح آئین نامه های آموزشی صورت می گیرد بزودی مرتفع شوند. و در پایان سخنان خود از همکاری دانشجویان غیر ایرانی در مناسبت های مختلف فرهنگی استقبال کرده و گفت: مشارکت در مناسبت های فرهنگی موجب ایجاد فضایی مناسب  برای تبادل فرهنگ های گوناگون خواهد شد. و دانشجویان امکان اشنایی بیشتر با فرهنگ ملل گوناگون را خواهند یافت."
در حاشیه این مراسم از 3 دانشجوی کارشناسی، 4دانشجوی کارشناسی ارشد و 7 دانشجوی دوره دکتری شاغل به تحصیل در مقاطع مختلف، که از رشد و پیشرفت تحصیلی خوبی برخوردار بودند تقدیر به عمل آمد.
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,486
اخبار : آیین معارفه دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی