دانشگاه شهید بهشتی

نشست مشترک نمایندگان سه دانشگاه قزاقستانی با دکتر صدوق، رئیس دانشگاه شهید بهشتی و امضای تفاهم نامه همکاری

تاریخ انتشار: 1396/08/15 01:26 ب.ظ
تفاهم نامه.jpg
هیأتی متشکل از نمایندگان سه دانشگاه قزاقستانی شامل الفارابی، ملی اوراسیا (گومیلوف) و تربیت معلم قزاقستان جنوبی در روز یکشنبه 14 آبان ماه 1396 با دکتر سید حسن صدوق، رییس دانشگاه شهید بهشتی، دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار دکتر صدوق، ضمن خوش آمدگویی به هیأت قزاقستانی بیان داشت:" دانشگاه شهید بهشتی، ظرفیت های فراوانی در جهت  توسعه روابط علمی و فرهنگی وجود دارد". وی با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی بسیار غنی بین ایران و قزاقستان، از نقش بسیار مهم و اثرگذار این کشور در مسائل منطقه ای مانند برگزاری سلسله جلساتی در آستانه و آلماتی در سطح وزرای خارجه و همچنین سران کشورها در خصوص مسائل مهمی مانند سوریه ابراز خرسندی کرد و این امر را نشانه پیشرو بودن قزاقستان در منطقه دانست. وی سپس به حضور خود در اجلاس وزرای کشورهای اسلامی در آستانه و بازدید از نمایشگاه Future Energy  که در سطح بسیار بالایی برگزار شده بود اشاره کرد و بیان داشت:" با توجه به تعلق هر دو کشور به دنیای اسلام، سربلندی کشور قزاقستان سربلندی ما نیز هست." دکتر صدوق عنوان کرد:" روابط علمی و دانشگاهی و توسعه آن می تواند پشتوانه گسترش چنین نشست های مهم بین المللی و منطقه ای در قزاقستان باشد. وی ادامه داد گسترش روابط بین دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه های قزاقستانی یک پروژه جدی است که به همراه یک اراده سیاسی به پیش خواهد رفت و دانشگاه شهید بهشتی می تواند به مثابه هدایت کارگروه روسیه، مسئولیت کارگروه همکاریهای علمی با قزاقستان را به عهده گیرد."
در این دیدار نمایندگان دانشگاه های قزاقستانی حاضر در جلسه ضمن قدردانی از ریاست دانشگاه شهید بهشتی جهت برگزاری این نشست ضمن ابلاغ دعوت رسمی روسای دانشگاه های مذکور از دکتر صدوق به منظور بازدید از آن دانشگاه ها ابراز امیدواری کردند که در آینده نزدیک شاهد توسعه روابط علمی بین المللی بین دو کشور باشیم. دکتر صدوق نیز ابراز تمایل کرد در یک سفر ویژه به قزاقستان از دانشگاه های این کشور بازدید به عمل آورد.
همچنین در انتهای این نشست تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه تربیت معلم قزاقستان جنوبی توسط دکتر صدوق به امضا رسید.
امضای تفاهم نامه.jpg
شایان ذکر است هیات مذکور جهت شرکت در نشست مشترک بررسی راه های توسعه همکاری های علمی میان منتخب دانشگاه های ایران و دانشگاه های قزاقستانی که صبح یکشنبه 14 آبان در دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید به ایران سفر کرده است.
گزارش تصویری
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی
تعداد مشاهده: 2,215
اخبار : نشست مشترک نمایندگان سه دانشگاه قزاقستانی با دکتر صدوق، رئیس دانشگاه شهید بهشتی و امضای تفاهم نامه همکاری
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی