دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه سطح یک کشور و در تراز بین المللی شناخته شد

تاریخ انتشار: 1396/08/09 12:04 ب.ظ
images.jpg
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نتایج سطح بندی ۱۲۰ دانشگاه دولتی را به دانشگاه‌ها ابلاغ نمود. بر اساس این رتبه بندی، دانشگاه شهید بهشتی به عنوان دانشگاه سطح 1 کشور و با تراز بین المللی معرفی شد.
بر اساس سطح بندی انجام شده توسط این وزارتخانه، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی علاوه بر مشخص شدن محوریت فعالیت، به چهار سطح بین‌المللی، منطقه‌ای، ملی و محلی تقسیم بندی شدند.
 به منظور انجام سطح‌بندی دانشگاه‌های دولتی نظام سطح‌بندی با عنوان یونی رنک  در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعریف شد که براساس آن دانشگاه‌ها بر مبنای اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه مورد ارزیابی و به چهار سطح (بین المللی، منطقه ای، ملی و محلی) تقسیم شدند.
در سطح‌بندی انجام شده دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی از این جهت که محور فعالیت آنها در مرزهای دانش و توسعه علمی و فناوری، در سطح ملی از این جهت که برای توسعه علم و پژوهش و رفع نیازهای ملی، دانشگاه‌های منطقه‌ای از این جهت که رفع نیازهای منطقه‌ای و حل و مشکلات ملی و مراکز دانشگاه‌های محلی از این جهت که در رفع نیازهای محلی و اولویت‌بخشی به نیازهای محلی فعالیت دارند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند و  در نهایت دانشگاه‌ها  در چهار سطح و در دو دسته جامع و تخصصی سطح بندی شدند.
بر اساس این سطح بندی در سطح ۱ به ترتیب حروف الفبا، دانشگاه‌های "اصفهان"، "تبریز"، "تربیت مدرس"،‌ "تهران"، "شهید بهشتی" و "شیراز" و "فردوسی مشهد" در دسته دانشگاههای جامع و دانشگاه‌های "صنعتی اصفهان"، "امیر کبیر"،‌ "خواجه نصیر الدین طوسی"، "شریف علامه طباطبایی" و "علم صنعت ایران" در دسته دانشگاه‌های تخصصی در سطح بین المللی قرار گرفتند.
به این ترتیب، دانشگاه شهید بهشتی به عنوان دانشگاه سطح 1 کشور و در تراز بین المللی شناخته شد که محور فعالیت آن در مرزهای دانش و توسعه علمی و فناوری است.
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 2,601
اخبار : دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه سطح یک کشور و در تراز بین المللی شناخته شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی