دانشگاه شهید بهشتی

نشست علمی گروه زبان روسی و اسلاوی دانشگاه شهید بهشتی

تاریخ انتشار: 1396/08/06 07:39 ق.ظ

بسمه تعالی​

 

نشست علمی گروه زبان روسی و اسلاوی دانشگاه شهید بهشتی با حضور سه نفر از اساتید دانشگاه دولتی زبان‏شناسی مسکو و با حمایت شورای بررسی متون و کتب علوم‏انسانی و انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی صبح یکشنبه، سی‌ام مهرماه و از ساعت 10 الی 12 در سالن ناصرخسرو دانشکده‌ ادبیات و علوم‏انسانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. در این نشست که اساتید زبان فارسی و روسی هر دو کشور حضور داشتند، به موضوعاتی نظیر تبادلات فرهنگی و اختلاف‌های زبانی روسی و فارسی پرداخته شد.
دکتر پالیشوک، رئیس مرکز زبان و ادبیات فارسی  دانشگاه دولتی زبان‌شناسی مسکو، به ویژگی‌های آموزش زبان‌های فارسی و روسی به مترجمان، با تاکید بر مسائل فرهنگی اشاره کرد، سپس دکتر گوسینووا، یکی دیگر از اعضای هیأت روسی و معاون رئیس دانشگاه دولتی زبان‌شناسی مسکو، به بررسی علایم سجاوندی و دیالوگ در فیلم‌های  سینمایی پلیسی پرداخت و همچنین در ادامه‌ی جلسه، پروفسور سیلانتیف، استاد فرهنگ‏پژوهی دانشگاه دولتی زبان‏شناسی مسکو، درباره‌ی همکاری مشترک ایران و روسیه در زمینه مبارزه با افراط گرایی و تروریسم و چشم‏اندازهای آینده آن سخنرانی کردند. در پایان نشست، ضمن جمع‌بندی موضوعات مطرح شده، دانشجویان و علاقه‌مندان زبان روسی حاضر در جلسه، پرسش‌های خود را حول مسائل مطرح شده، بیان کردند.
پس از اتمام سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ، ضیافت نهاری با حضور دکتر اسماعیل‏پورمطلق به عنوان ریاست محترم مرکز «آزفا» برگزار شد و در انتها، یک جلد «شاهنامه فردوسی» نفیس از طرف گروه زبان روسی و اسلاوی به هیات روسی اهدا شد.
نشست  روسی 1.jpg
نشست روسی 2.jpg
نشست روسی 3.jpg
نشست روسی 6.jpg
نشست روسی 4.jpg
نشست روسی 5.jpg
Sorosh-Icon
کلید واژه ها: نشست علمی گروه زبان روسی و اسلاوی دانشگاه شهید بهشتی
منبع خبر دانشکده ادبیات و علوم انسانی
تعداد مشاهده: 2,347
اخبار : نشست علمی گروه زبان روسی و اسلاوی دانشگاه شهید بهشتی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی