دانشگاه شهید بهشتی
ورود  English
اذان صبح به افق تهران: 05:23:37

بازدید سفیر اتریش و قائم مقام انجمن فرهنگی این کشور از پژوهشکده علوم محیطی

تاریخ انتشار: 1396/07/18 01:39 ب.ظ
اشتفان شولتز سفیر اتریش در ایران و توماس کلویبر قائم مقام انجمن فرهنگی اتریش دوشنبه دهم مهر ماه از پژوهشکده علوم محیطی بازدید کردند.
در این دیدار که با حضور دکتر لیاقتی، دکتر کامبوزیا، دکتر مبرقعی، دکتر صوفی‌زاده، دکتر مصطفوی، دکتر برق‌جلوه و دکتر رشیدی انجام شد طرفین به بحث و تبادل نظر پیرامون همکاری های علمی با موسسه‌های علمی-آموزشی اتریشی پرداختند.
safire-otrish.gif

در ابتدای این نشست دکتر لیاقتی رئیس پژوهشکده علوم محیطی ضمن معرفی اعضای هیأت علمی حاضر در جلسه مراتب خرسندی خود را از برگزاری این دیدار ابراز کرد.
دکتر مبرقعی معاون پژوهشی پژوهشکده علوم محیطی نیز در ادامه برای گسترش همکاری های علمی با کشور اتریش اظهار تمایل کرد.
در این نشست دکتر صوفی‌زاده ضمن معرفی پژوهشکده و گروه‌های پژوهشی گزارش مبسوطی از همکاری‌های مشترک پژوهشکده با موسسه‌های علمی-آموزشی اتریش و بازدید مقامات سیاسی و علمی اتریش از پژوهشکده ارائه کرد که مورد استقبال سفیر اتریش واقع شد.
safire-otrish1.gif

سپس دکتر مصطفوی گزارشی از پروژه مشترک خود با دانشگاه علوم زیستی و منابع طبیعی وین اتریش ارائه کرد که موجبات تحسین سفیر را فراهم آورد.
در ادامه این دیدار اشتفان شولتز سفیر اتریش ضمن اشاره به جایگاه تحقیقات محیط زیستی در کشور متبوعش و تأکید بر اینکه یکی از اولویت‌های دولت اتریش حفاظت از محیط زیست و گسترش صنعت توریسم است گفت: با توجه به فضای علمی حاکم بر پژوهشکده علوم محیطی، امکان گسترش همکاری‌های علمی به سطح قابل توجهی وجود دارد.
وی از حوزه انرژی به خصوص انرژی‌های تجدیدپذیر به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های مهم در کشور اتریش نام برد.
شولتز افزود: ایران کشوری مهم در منطقه خاورمیانه است و تهران می‌تواند نقشی محوری در حوزه دریای خزر و افزایش کارایی انرژی در کشورهای حوزه این دریا بر عهده داشته باشد.
وی تصریح کرد: ایران به عنوان کشوری مسلمان می‌تواند کمک قابل توجهی در گسترش امور فرهنگی در کشورهای آفریقایی طرف پروژه با اتریش مانند اتیوپی نماید و از همکاری سه جانبه اتریش، ایران و کشورهای آفریقایی استقبال کرد.
سفیر اتریش در ایران در پایان گفت: سفارت اتریش وظیفه تسهیل‌گری ایجاد همکاری بین موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌های اتریشی با دانشگاه‌های ایران و به خصوص پژوهشکده علوم محیطی را دارد و در این راستا از تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
Telegram-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر پژوهشکده علوم محیطی
تعداد مشاهده: 242
 

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی