دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی در چهل و یکمین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی ایران در جایگاه چهارم ایستاد

تاریخ انتشار: 1396/06/22 09:35 ق.ظ
تیم دانشگاه شهید بهشتی در «چهل و یکمین دوره مسابقه ریاضی دانشجویی ایران»با کسب سه مدال برنز و دو دیپلم افتخار جایگاه چهارم را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی، چهل و یکمین دوره مسابقه ریاضی دانشجویی ایران از ۱3 تا ۱۷ شهریورماه سال 1396، با حضور بیش از 180 دانشجو و 70 عضو هیأت علمی در قالب 39 تیم از دانشگاههای سراسرکشور در سه گرایش جبر، آنالیز و سوالات ابتکاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
پوریا باقرزاده، علی عاشوری و زهرا رشادت مدال برنز این مسابقات را کسب کردند و فرزاد مقصودی و میلاد فخاری موفق به دریافت دیپلم افتخار شدند. دکتر محمد صادق شاهرخی دهکردی عضو هیات علمی گروه ریاضی، سرپرستی تیم مذکور را برعهده داشت.
در این دوره از مسابقات  تیم دانشگاه‌های صنعتی شریف و دانشگاه تهران رتبه اول و دوم، صنعتی امیرکبیر و شهید باهنر کرمان به طور مشترک سوم و تیم دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی به ترتیب رتبه چهارم و پنجم را کسب کردند.
مسابقه ریاضی دانشجویی هر ساله توسط انجمن ریاضی ایران به منظور سنجش قوه خلاقیت و قدرت استدلال ریاضی دانشجویان برگزار می‌شود و دانشگاه‌های کشور در قالب تیم‌های حداکثر پنج نفره در آن رقابت می‌کنند و شرکت کنندگان درمجموع به۱۲سوال طی دو روز و به مدت ۴ ساعت پاسخ می دهند. روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی، کسب این موفقیت را به خانواده بزرگ دانشگاه تبریک می گوید.

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: مسابقات ریاضی
منبع خبر دانشکده علوم ریاضی
تعداد مشاهده: 2,438
اخبار : دانشگاه شهید بهشتی در چهل و یکمین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی ایران در جایگاه چهارم ایستاد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی