دانشگاه شهید بهشتی
ورود  English
اذان صبح به افق تهران: 05:23:37

برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی جوان با حضور دکتر لیاقتی رییس پژوهشکده علوم محیطی

تاریخ انتشار: 1396/06/01 02:14 ب.ظ
مراسم بزرگداشت روز جهانی جوان توسط سازمان جهانی یونسکو در کاخ سعدآباد برگزار شد. این مراسم با سخنرانی استرکیش لاروش رئیس منطقه‌ای یونسکو در ایران آغاز شد و پس از آن حافظ ناظری، آهنگساز جوان به‌ عنوان یکی از جوانان موفق ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی درباره نقش و اهمیت جوانان در جامعه سخن گفت.
rooze-javan.gif
در ادامه، میزگردی با حضور دکتر لیاقتی رییس پژوهشکده علوم محیطی، گری لوئیس نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران و دکتر مهنام از کمیسیون ملی یونسکو برگزار شد که در آن مهمترین موضوعات و چالش‌ها و راهکارهای حوزه جوانان، محیط زیست و منابع از ابعاد گوناگون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
rooze-javan1.gif
دکتر لیاقتی در این نشست ضمن ارائه تعریف اقتصاد سبز و دوار و نقش محیط زیست در کارآفرینی، اشتغال و توسعه اقتصادی در مثال موردی ضمن اشاره به بحث پسماند و وضعیت بازیافت، بر نقش مهم این بخش در اقتصاد کشور تأکید کرد.
rooze-javan2.gif
رییس پژوهشکده علوم محیطی به نقش جوانان در حفظ محیط زیست اشاره کرد و از یونسکو بابت این نشست که در تمامی پانل ها از جوانان دعوت به عمل آمده بود، تشکر کرد.
وی به جوانان این نوید را داد که در آینده­ای نزدیک صندوق ملی محیط زیست امکان حمایت­های بیشتری را فراهم خواهد کرد تا با توجه به استعدادها، پتانسیل­ها و توانمندی­هایی که در جوانان ایرانی وجود دارد برای ایجاد انگیزه بهتر و افزایش این توانمندی­ها اقدامات موثری صورت پذیرد.
Telegram-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر پژوهشکده علوم محیطی
تعداد مشاهده: 448
 

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی