دانشگاه شهید بهشتی

بازدید وابسته فرهنگی و قائم مقام ریاست سفارت اتریش در تهران از پژوهشکده علوم محیطی

تاریخ انتشار: 1396/05/30 12:01 ب.ظ
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی، طی هماهنگی های پیشین، توماس کلیبر وابسته فرهنگی و قائم مقام ریاست سفارت اتریش در تهران، دوشنبه بیست و سوم مرداد ماه سال جاری، طی نشستی از پژوهشکده علوم محیطی بازدید کرد.
 
 
sefarte-otrish3.gif

این دیدار با حضور دکتر شیرانی مدیر روابط علمی بین‌المللی دانشگاه، دکتر لیاقتی رئیس پژوهشکده، دکتر مبرقعی معاون پژوهشی و دکتر صوفی‌زاده مسئول همکاری‌های علمی و روابط بین‌الملل پژوهشکده علوم محیطی، دکتر نجفی و دکتر رضائی از اعضای هیات علمی پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی و دکتر سعید رضوانی مدیر گروه زبان آلمانی دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار شد.
 
sefarte-otrish1.gif

در این نشست دکتر لیاقتی رئیس پژوهشکده علوم محیطی ضمن اظهار خرسندی از حضور توماس کلیبر، مراتب علاقمندی دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشکده علوم محیطی برای گسترش روابط علمی فی‌مابین دانشگاه و موسسات و دانشگاه‌های اتریشی را ابراز کرد.
 
sefarte-otrish2.gif

در ادامه دکتر صوفی‌زاده مسئول همکاری‌های علمی و روابط بین‌الملل پژوهشکده علوم محیطی نیز از ظرفیت‌های این پژوهشکده و حوزه‌های علمی که امکان همکاری مشترک در آنها وجود دارد، سخن گفت.
سپس توماس کلیبر وابسته فرهنگی و قائم مقام ریاست سفارت اتریش در تهران ضمن ابراز خشنودی از این دعوت و نشست، اظهار داشت: گسترش همکاری علمی با دانشگاه‌های ایران و به خصوص دانشگاه شهید بهشتی از اولویت‌های مهم اتریش بوده و در راستای تحقق این هدف از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
وی در ادامه برنامه اولیه برگزاری یک سمپوزیوم مشترک بین اتریش و پژوهشکده علوم محیطی با موضوع تاریخ کشاورزی را ارائه کرد که با توافق به عمل آمده، مقرر شد این سمپوزیوم در دهه آخر ماه اکتبر (اواخر مهرماه) به میزبانی این پژوهشکده برگزار شود.
 
sefarte-otrish.gif
گفتنی است این سمپوزیوم متشکل از چهار کارگاه تخصصی در حوزه‌های گیاهان دارویی، تاریخ کشاورزی و صنعت توریسم است که از صاحبنظران داخلی و جمعی از دانشمندان مطرح اتریشی برای ایراد سخنرانی در این سمپوزیوم مشترک و ارائه مباحث تخصصی-کاربردی دعوت خواهد شد. همچنین طی این نشست دکتر صوفی‌زاده به عنوان مسئول برگزاری سمپوزیوم و رابط بین پژوهشکده علوم محیطی و طرف اتریشی تعیین شد.​​
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر پژوهشکده علوم محیطی
تعداد مشاهده: 1,719
اخبار : بازدید وابسته فرهنگی و قائم مقام ریاست سفارت اتریش در تهران از پژوهشکده علوم محیطی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی