دانشگاه شهید بهشتی

انتصاب مسئول راه­اندازی مرکز پژوهشی جاده ابریشم

تاریخ انتشار: 1396/05/28 08:01 ق.ظ
دکتر سید حسن صدوق، رییس دانشگاه، با صدور حکمی دکتر حسن باستانی راد، استادیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی را به عنوان مسئول راه ­اندازی مرکز پژوهشی جاده ابریشم منصوب کرد.
در بخشی از حکم صادره آمده است:
 "شایسته است با اهتمام، جدیت و برنامه­ ریزی لازم جهت ایجاد ساختارهای ضروری برای راه­ اندازی مرکز پژوهشی فوق­الذکر و تحقق اهداف آن مرکز پژوهشی از جمله انجام پژوهش­های لازم برای زمینه­سازی تعاملات فرهنگی و اجتماعی در عرصه بین­المللی و نیز توسعه همکاری­های ملی با سازمان­هایی چون کمیسیون ملی یونسکو در ایران، سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری، بنیاد ایرانشناسی و دیگر سازمان­های مرتبط، گام­های مؤثری بردارید."
 
لازم به ذکر است، مرکز پژوهشی جاده ابریشم، نخستین مرکز پژوهشی دانشگاهی است که با هدف انجام مطالعات تاریخی، فرهنگی، باستان‌شناختی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی خواهد کوشید تا با اجرای پژوهش‌های بنیادی پیرامون جاده‌های ابریشم، نقش جمهوری اسلامی ایران را در میراث مشترک جهانی نشان داده و زمینه‌ساز تعاملات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بین‌المللی در همکاری با سازمان های ملی و بین المللی مانند یونسکو، وزارت امور خارجه و ... باشد. این مرکز با انجام پژوهش‌های کاربردی در مسیر توسعۀ کنونی کشور، یکی از بسترهای مهم به ویژه در بحث تعاملات جهانی و اقتصاد منطقه‌ای و جهانی را با محوریت جمهوری اسلامی ایران مورد جستجو قرار می دهد.
تاسیس مرکز پژوهشی جاده ابریشم در بهمن 95 در شورای دانشگاه مطرح و مورد تصویب قرار گرفت. این مرکز با 2 گروه اصلی «مطالعات میان‌رشته‌ای جادۀ ابریشم» و «مطالعات میراث مشترک» در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی تاسیس شده است.
روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی برای دکتر حسن باستانی راد در این سمت آرزوی توفیق دارد.
Sorosh-Icon
کلید واژه ها: انتصاب مسئول راه­اندازی مرکز پژوهشی جاده ابریشم
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,906
اخبار : انتصاب مسئول راه­اندازی مرکز پژوهشی جاده ابریشم
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی