دانشگاه شهید بهشتی

آیین اختتامیه هجدهمین المپیاد بین المللی ریاضی و دهمین المپیاد بین المللی شیمی برگزار شد

تاریخ انتشار: 1396/05/26 12:38 ب.ظ


  اختتامیه هجدهمین المپیاد بین‌المللی ریاضی و دهمین المپیاد بین‌المللی شیمی، با حضور دکتر تسلیمی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر خدایی رئیس سازمان سنجش، دکتر ابطحی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و سفیر صربستان در ایران، پنجشنبه 26مرداد ماه در تالار مولوی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی، دکتر احسان جمالی معاون سازمان سنجش و دبیر المپیاد دانشجویی، در اختتامیه هجدهمین المپیاد بین‌المللی ریاضی و دهمین المپیاد بین‌المللی شیمی گفت:‌ "سازمان سنجش اکنون مسئول برگزاری 160 آزمون در کشور است که یکی از این آزمون‌ها المپیادهای دانشجویی است."

دکتر جمالی، در ادامه درباره المپیادهای بین‌المللی ریاضی و شیمی نیز گفت:" این المپیادها با رقابت دانشجویان ایرانی و خارجی از کشورهای روسیه، تاتارستان، عراق، اوکراین، صربستان و لهستان از 22 تا 26 مرداد برگزار شد. در هر یک از المپیادهای شیمی و ریاضی 19 نفر شرکت کردند که از هر یک 5 نفر ایرانی بودند. در این مراسم نفرات برتر هر یک از المپیادها معرفی می‌شوند".
وی، هدف از برگزاری این المپیادها را شناسایی استعدادهای برتر دانشجویی، ترغیب آنها برای کسب دانش عمیق‌تر و حمایت‌های معنوی و مادی برای ادامه تحصیل در ایران عنوان کرد و افزود: برگزیدگان المپیاد از تسهیلات وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان بهره‌مند می‌شوند.
دکتر تسلیمی قائم مقام وزیر علوم نیز در این مراسم یاد دکتر مریم میرزاخانی نابغه ریاضی را گرامی داشت و بیان داشت: "المپیادها تست استعدادیابی و خودآزمایی در سطوح مختلف است. از گوشه و کنار جهان میراث بشری به نسل‌های مختلف انتقال می‌یابد و این انتقال ایجاد امید برای آیندگان می‌کند".
قائم مقام وزیر، تاکید کرد: "باید به شکوفایی استعدادها بها داد و استعدادهای گوناگون را ترویج کرد، همچنین استعدادها بعد از کشف باید درست هدایت و مدیریت شوند تا برای آیندگان اثرات مثبت داشته باشند".
شایان ذکر است، هجدهمین دوره المپیاد بین المللی ریاضی و دهمین دوره400-sbu-2017-5-26-2.JPG المپیاد بین المللی شیمی در روزهای ۲۲ تا ۲۶ مرداد به میزبانی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
در المپیاد بین المللی ریاضی در بخش تیمی، تیم ایران اول، روسیه دوم و اوکراین سوم شدند. همچنین در المپیاد بین المللی ریاضی کشور ایران ۵ مدال، کشور روسیه دو مدال و کشور اوکراین یک مدال کسب کرد.
 
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,997
اخبار : آیین اختتامیه هجدهمین المپیاد بین المللی ریاضی و دهمین المپیاد بین المللی شیمی برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی