دانشگاه شهید بهشتی

امضای تفاهم‌نامه میان پژوهشکده مطالعات منطقه‌ای و بنیاد مطالعات قفقاز

تاریخ انتشار: 1396/03/22 07:44 ق.ظ
پژوهشکده مطالعات منطقه‌ای دانشگاه شهید بهشتی و بنیاد مطالعات قفقاز، وابسته به پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، در تاریخ دوم خرداد 1396 اقدام به امضای یک تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و پژوهشی کردند. این تفاهم‌نامه که در محل بنیاد، توسط دکتر داود غرایاق زندی، رئیس پژوهشکده مطالعات منطقه‌ای و دکتر سید مهدی حسینی، رئیس بنیاد مطالعات قفقاز به امضا رسید، ناظر بر همکاری طرفین در یک بازه زمانی یک ساله (قابل تمدید) است.
 
تلاش در راستای طراحی و اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک در زمینه تولید کتاب‌های مرتبط با حوزه سیاست خارجی ایران در اوراسیای مرکزی، برگزاری نشست‌های علمی، کارگاه‌های آموزشی و همایش‌ها و نیز همکاری در معرفی آثار علمی و برنامه‌های پژوهشی، از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است که مورد تأیید طرفین قرار گرفت.
 
بنیاد مطالعات قفقاز که در سال 1384 تأسیس شده، تنها موسسه پژوهشی در ایران است که به طور تخصصی بررسی مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی منطقه قفقاز جنوبی را در دستور کار خود قرار داده است. این بنیاد موفق شده از طریق برقراری ارتباط با مراکز پژوهشی مرتبط در کشورهای حوزه قفقاز جنوبی، به برقراری ارتباط مستقیم میان پژوهشگران و متخصصان دو طرف یاری برساند.

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر پژوهشکده مطالعات منطقه ای
تعداد مشاهده: 2,072
اخبار : امضای تفاهم‌نامه میان پژوهشکده مطالعات منطقه‌ای و بنیاد مطالعات قفقاز
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی