دانشگاه شهید بهشتی

دیدار دکتر صدوق با رئیس دانشگاه بن آلمان

تاریخ انتشار: 1396/02/16 04:44 ب.ظ
دکتر سید حسن صدوق که به همراه یک هیأت بلند پایه دانشگاهی متشکل از رؤسای تعدادی از دانشگاه­های برتر جمهوری اسلامی ایران و آقای دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل در آلمان به سر می‌برد، در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ با رئیس دانشگاه بن دیدار و گفتگو کرد.
 
در این دیدار که رؤسای دانشکده­ها و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه بنphoto_2017-05-06_17-03-44.jpg نیز حضور داشتند، سرپرست دانشگاه که ریاست کارگروه همکاری­های متقابل دانشگاه­های ایران با دانشگاه بن را نیز عهده دار است، طی سخنانی به معرفی ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی پرداخت و زمینه­ همکاری­های متقابل علمی و پژوهشی با دانشگاه بن را تشریح کرد.
 
لازم به ذکر است فعالیت گروه‌های پژوهشی اسلام شناسی و مطالعات ایران دانشگاه بن بسیار چشمگیر بوده و اکثر اساتید این گروه­ها به زبان­های فارسی، عربی و ترکی صحبت می کنند.
photo_2017-05-06_17-06-40.jpgدر صحبت‌های مطرح شده از سوی اساتید گروه­های ایران شناسی، نکته قابل توجه اشاره آنها به نفوذ گسترده فرهنگ غنی ایران تا شرق چین بود.
تمرکز مطالعات و فعالیت­های پژوهشی بخش ایران شناسی دانشگاه بن بر روی فرهنگ ایران و شعر و ادب و عرفان اسلامی بسیار قابل تامل بود. "مولوی شناسی" یکی از حوزه های ویژه "ایران پژوهی" دانشگاه بن را تشکیل می­دهد.
 
 لازم به ذکر است دانشگاه بن که در سال ۱۸۱۸ میلادی تأسیس شده، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جامع آلمان و اروپا به حساب می­آید. این دانشگاهphoto_2017-05-06_17-03-55.jpg دارای ۱۷ رشته کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است و علاوه بر آن، دوره­های کارشناسی متعددی به صورت مشترک با دیگر کشورهای دنیا دارد.
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 2,360
اخبار : دیدار دکتر صدوق با رئیس دانشگاه بن آلمان
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی